Zavrieť

Porady

príspevok z ÚP na refundáciu mzdy

Potrebovala by som pomoct, mame zamestnanca ktoremu ÚP refunduje urcite percento z VZ spolu s odvodmi zamestnavatela pausalne . ako to zauctovat?
vyplatene mzdy davam ako vydaj z pokladne - mzdy a potom dotaciu pri vypise z uctu uctujem ako prijem na dotacie, vklady.... teraz ale neviem tento prijem zrejme nepatri do POZD a pritom mzdy ano tym padom mi to akosi nesedi

pomoze niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Predpis dodácie na úhradu nákladov v BO 346, 347/648, prijaté dotácie 221/346,347. Dopíšem, pre JÚ:
    Príjem - POZD, výdavky - VOZD.
    Naposledy upravil Tweety : 26.04.07 at 06:49

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Kedze účtuješ v JU ja som takýto príspevok účtovala ako ostatný zdaniteľný príjem, pretože odvody a mzdy sú môj daňový výdavok.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vanilka Pozri príspevok
    Potrebovala by som pomoct, mame zamestnanca ktoremu ÚP refunduje urcite percento z VZ spolu s odvodmi zamestnavatela pausalne . ako to zauctovat?
    vyplatene mzdy davam ako vydaj z pokladne - mzdy a potom dotaciu pri vypise z uctu uctujem ako prijem na dotacie, vklady.... teraz ale neviem tento prijem zrejme nepatri do POZD a pritom mzdy ano tym padom mi to akosi nesedi

    pomoze niekto?
    VOZD účtuješ správne . Príjem dotácie účtuješ do POZD - iné .

    Too:Twetty jedná sa o JU .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte by som doplnila , že po vyčíslení dotácie , ktorú Vám refundujú , treba túto výšku zaúčtovať do Knihy pohľadávok a pri mesačnej úhrade z ÚPSVAR túto platbu spárujete .


    Neviem ako Vám to preplácajú mesačne ? Alebo Vám už uhradili plnú výšku na určité obdobie ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vanilka Pozri príspevok
    platia na mesacne hoci za 11/2006 sme dostali az v 02/2007
    To znamená , že k 31.12.2006 ste mali vykazovať zostatok okrem iného aj na pohľadávkach voči ÚPSVAR .....

    Inak účtuješ tak ako píšeme vyššie .

    príspevok z ÚP na refundáciu mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.