Zavrieť

Porady

Zrušenie poverenia ZO

Prosím, stretli ste sa už s tlačivom Oznámenie prevádzkovateľa o ZRUŠENÍ poverenia ZO výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Boneta Pozri príspevok
    Prosím, stretli ste sa už s tlačivom Oznámenie prevádzkovateľa o ZRUŠENÍ poverenia ZO výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov.
    Na to myslím neexistuje tlačivo. Tým, že nahlásiš novú zodpovednú osobu, tak predošlá osoba pre úrad prestane byť ZO. Pre nich je iba jedna zodpovedná osoba. Nemajú viacerých evidovaných.

    Boneta je offline (nepripojený) Boneta

    Boneta
    Odchádzam zo zamestnania, zamestnávateľ mi dá zrušenie poverenia, a mal by to nahlásiť aj Úradu na ochranu osobných údajov.
    Kým on nahlási novú ZO, ak vôbec, ja vlastne budem stále zodpovednou osobou?
    Vychádzam zo vzoru zrušenia poverenia ZO podľa PMPP 9/2006, kde je uvedené: O zrušení poverenia ZO , príp.súčasne aj o poverení inej ZO, je zamestnávateľ povinný informovať úrad dop. zásielkou...
    Zaujíma ma teda forma, akou to mám urobiť.
    Naposledy upravil Boneta : 26.04.07 at 08:22

    Airamz je offline (nepripojený) Airamz

    Airamz
    Ja som postupovala tak, ako píšeš - konkrétna zodpovedná osoba dostala písomné zrušenie poverenia k danému dátumu a zároveň sme na Úrad pre ochranu osobných údajov poslali list, v ktorom sme oznámili k danému dátumu zrušenie poverenia pre túto osobu a zároveň poslali aj poverenie pre novú zodpovednú osobu.
    Prajem pekný deň

    Zrušenie poverenia ZO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.