Zavrieť

Porady

kupa a predaj internetovej domeny

Vedel by ste nam niekto poradit, ci si mozeme zauctovat do uctovnictva kupu webovej domeny a uplatnit si odpocet DPH? (cize sme kupili len nazov a nie priestor na internete, napr. www.xxxxxxx.sk )
Kupa bola uzatvorena medzi nami (podnikatel -platca DPH) a fyzickou osobou (nepodnikatel). Doklady, ktore sme spolu podpisali boli:
1> kupno predajna zmluva, kde je i cena a kompletne udaje o povodnom vlastnikovi
2> prijmovy doklad - na ktorom je podpis
Priznam sa, ze som sa uz bol pytat aj na danovych uradoch, ale s takymto predajom domeny (ktoru uz niekto vlastnil) sa este nestretli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    atalovic Pozri príspevok
    Vedel by ste nam niekto poradit, ci si mozeme zauctovat do uctovnictva kupu webovej domeny a uplatnit si odpocet DPH? (cize sme kupili len nazov a nie priestor na internete, napr. www.xxxxxxx.sk )
    Kupa bola uzatvorena medzi nami (podnikatel -platca DPH) a fyzickou osobou (nepodnikatel). Doklady, ktore sme spolu podpisali boli:
    1> kupno predajna zmluva, kde je i cena a kompletne udaje o povodnom vlastnikovi
    2> prijmovy doklad - na ktorom je podpis
    Priznam sa, ze som sa uz bol pytat aj na danovych uradoch, ale s takymto predajom domeny (ktoru uz niekto vlastnil) sa este nestretli.

    1. Ohľadom DPH: Z čoho si chcete uplatniť odpočet? Je dodávateľ (FO - nepodnikateľ) platiteľom DPH? Mne z textu vyplýva, že nie je. Takže vám nevzniká právo na odpočítanie. Ohľadom vzniku práva na odpočet dane si pozrite §49 Z DPH.

    2. Ohľadom účtovníctva: zaradiť si to môžete.

    3. Ohľadom dane z príjmu: pokiaľ tento názov domény používate, alebo plánujete na podnikanie (prevádzkovať doménu pod týmto názvom, príp. túto doménu ďalej predať), je to váš uznateľný daňový náklad.

    4. Ohľadom DU: To ste sa pýtali vrátnika?

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Je zaujem o moju domenu, chcu ju odo mna kupiť , poradte prosim aspon orientacne cenu.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Darina1234 Pozri príspevok
    Je zaujem o moju domenu, chcu ju odo mna kupiť , poradte prosim aspon orientacne cenu.
    Ťažko stanoviť tržnú cenu, ak človek nevie o akú doménu ide .

    kupa a predaj internetovej domeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.