Zavrieť

Porady

prvé náklady

Dobrý deň. Od 1,5,2007 som si zriadil živnosť na výrobu a predaj ozdob. predmetov a poskytovanie rôznych služieb v rámci voľných živností, podomový a trhový predaj. Toto budem robiť popri zamestnaní, kde mi odvádzajú všetky odvody.V prvom rade by som potreboval vedieť,ako sa počíta príjem ,nakoľko v prvom roku nechcem presiahnuť hranicu príjmu, aby som nemusel platiť odvody. Ak by som mohol odrátať z tržby náklady na zriadenie živnosti, kúpu ERP ,poplatky za mot.vozidlo a potrebné PHM na dopravu na jarmoky + materiál na moje výrobky a vlastne zostatok by bol príjem,tak by mi to vyšlo.Prosím ,odpíšte,či a hlavne čo sa považuje za príjem na výpočet vymeriavacieho základu odvodov.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Príjmy si neregulujem. Buď mám príjem z predaja, alebo ho nemám. Ak chcem podnikať čestne, tak evidujem každú tržbu cez ERP, a nie ako sa mi chce. Nesnažme sa regulovať si svoje daňové a odvodové povinnosti. Ako sa majú stavať k týmto situáciám tí čestnejší.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lacobe Pozri príspevok
    Dobrý deň. Od 1,5,2007 som si zriadil živnosť na výrobu a predaj ozdob. predmetov a poskytovanie rôznych služieb v rámci voľných živností, podomový a trhový predaj. Toto budem robiť popri zamestnaní, kde mi odvádzajú všetky odvody.V prvom rade by som potreboval vedieť,ako sa počíta príjem ,nakoľko v prvom roku nechcem presiahnuť hranicu príjmu, aby som nemusel platiť odvody. Ak by som mohol odrátať z tržby náklady na zriadenie živnosti, kúpu ERP ,poplatky za mot.vozidlo a potrebné PHM na dopravu na jarmoky + materiál na moje výrobky a vlastne zostatok by bol príjem,tak by mi to vyšlo.Treba si naštudovať § 19 zákona o dani z príjmov, ktorý hovorí o daňovo uznateľných výdavkoch. Prosím ,odpíšte,či a hlavne čo sa považuje za príjem na výpočet vymeriavacieho základu odvodov.Ďakujem.
    Čo sa týka odvodovej povinnosti, tak na určenie povinnosti sa neberie do úvahy rozdiel medzi príjmom a výdavkami, ale hrubý príjem (čo je vlastne celkový obrat).

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Orientuj sa v myšlienkach na vytvorenie zisku a nie na platenie, alebo neplatenie odvodov, to máš čas riešiť až na budúci rok. Uberá ti to na schopnosti byť v podnikaní úspešný! A ty predsa nechceš ustrnúť na príjmoch v desiatkach tisíc, alebo áno? To je cesta na sociálnu podporu. Aké ciele si dáš, také dosiahneš. Samozrejme nie zo založenými rukami.

    lacobe je offline (nepripojený) lacobe

    čiast.invalid lacobe
    Ďakujem za vysvetlenie,aj za kritiku.Z mojej strany nejde o nečestnosť,len o možno prehnané obavy a opatrnosť,.Nakoľko na začatie podnikania neberiem odnikiaľ ani halier dotácie ani podpory a chcem si privyrábať svojimi rukami a nie špekulovaním, v prvý rok si chcem len privyrobiť k platu,ktorý mám u hlavného zamestnávateľa.Keď zistím,že to ide a viem to ,tak určite si nebudem len privyrábať, ale žijem v oblasti, kde je max. % nezam....takže musím trochu opatrnejšie.Sú i iné dôvody,ale tie radšej nie.

    lacobe je offline (nepripojený) lacobe

    čiast.invalid lacobe
    Ďakujem za vysvetlenie,aj za kritiku.Z mojej strany nejde o nečestnosť,len o možno prehnané obavy a opatrnosť,.Nakoľko na začatie podnikania neberiem odnikiaľ ani halier dotácie ani podpory a chcem si privyrábať svojimi rukami a nie špekulovaním, v prvý rok si chcem len privyrobiť k platu,ktorý mám u hlavného zamestnávateľa.Keď zistím,že to ide a viem to ,tak určite si nebudem len privyrábať, ale žijem v oblasti, kde je max. % nezam....takže musím trochu opatrnejšie.Sú i iné (zdrav)dôvody,ale tie radšej nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.