Zavrieť

Porady

dph

dph na konci kvartálu preúčtovávam 343100/343500 alebo opačne ale ked robím samozdanenie tak na 343300 mám napr. 2000 a na účte 343400 mám -2000, v podstate nula, treba aj to preúčtovať alebo nie, díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    sybila3 Pozri príspevok
    dph na konci kvartálu preúčtovávam 343100/343500 alebo opačne ale ked robím samozdanenie tak na 343300 mám napr. 2000 a na účte 343400 mám -2000, v podstate nula, treba aj to preúčtovať alebo nie, díky.
    Nerozumiem trošku mínusovému znamienku, veď v prípade samozdanenia sa DPH týka jednak práva na odpočítanie dane - účtujeme na strane MD a jednak vzniku daňovej povinnosti, predpokladám skôr účtovanie na strane D ... oboje znamienkom plus. Nakoľko účet podlieha dokladovej inventarizácii, podliehajú jej aj jednotlivé analytiky, preto je predpoklad, že by ste preúčtovanie mali robiť a to v závislosti od zostatku, ktorý podlieha inventarizácii.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ale ... sú to Vaše interné postupy vychádzajúce z potrieb účtovnej jednotky, ako aj softvérových možností ... a tieto riešime spravidla smernicou.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ahojte, v prvom štvrťroku som mala nadm.odp. 774,-, teraz mi vyšla daň.pov. 18000,- na riadku 31 uvediem 774 a odpočítam od daň.pov. 18000? dík

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, v prvom štvrťroku som mala nadm.odp. 774,-, teraz mi vyšla daň.pov. 18000,- na riadku 31 uvediem 774 a odpočítam od daň.pov. 18000? dík
    Áno, presne tak.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Potom by som mala vypísať aj riadok 35, ked pôvodný NO bol - 744, teraz mi vyšlo - 288, tak do r. 35 dám + 486?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.