Zavrieť

Porady

socialny fond

spolocnost s rucenim obmedzenim, ktora ma 3 konatelov (su aj spoločnikmi) uzatvorila z dvoma z nich pracovnu zmluvu.
Teda ma dvoch zamestancov.
Pri zuctovani miezd je treba zavazky voci tymto zamestnancom uctovat v prospech uctu 331 alebo 366? Ak su spolocnikmi, konatelmi nemali by mat dohodu o vykonani prace namiesto pracovnej zmluvy?
A je s.r.o. povinna vytvorit socialny fond vo vyske 0.6% zo ZI? teda ak ma ZI 300 000 tak socialny fond ma byt 1800 Sk a ten ma vycerpat pre zamestnancov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sociálny fond sa tvorí vo výške 0,6% z objemu zúčtovaných hrubých miezd bez náhrad za dovolenku, sviatky, paragrafy. Tvoríš ho zálohove mesačne, na konci roka vyrovnáš rozdiel.

    -----------
    Veronika

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanask Pozri príspevok
    spolocnost s rucenim obmedzenim, ktora ma 3 konatelov (su aj spoločnikmi) uzatvorila z dvoma z nich pracovnu zmluvu.
    Teda ma dvoch zamestancov.
    Pri zuctovani miezd je treba zavazky voci tymto zamestnancom uctovat v prospech uctu 331 alebo 366? Ak su spolocnikmi, konatelmi nemali by mat dohodu o vykonani prace namiesto pracovnej zmluvy?
    A je s.r.o. povinna vytvorit socialny fond vo vyske 0.6% zo ZI? teda ak ma ZI 300 000 tak socialny fond ma byt 1800 Sk a ten ma vycerpat pre zamestnancov?
    Ak sú zamestnancami, tak záv. 331.
    SF, 06% z HM zamestnancov bez náhrad.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    co to znamena ze bez nahrad? vytvorim z HM zamestnancov 40 000 SF 240 Sk mesacne. Zauctujem ho ako 527/472. A co potom?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zuzanask Pozri príspevok
    co to znamena ze bez nahrad? vytvorim z HM zamestnancov 40 000 SF 240 Sk mesacne. Zauctujem ho ako 527/472. A co potom?

    povinná tvorba SF = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

    Viac o SF :

    http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-...nom-fonde.html
    Naposledy upravil Paula : 04.05.07 at 14:51

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanask Pozri príspevok
    co to znamena ze bez nahrad? vytvorim z HM zamestnancov 40 000 SF 240 Sk mesacne. Zauctujem ho ako 527/472. A co potom?
    Robíš aj výplaty alebo "iba" účtuješ ?

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    no tie mzdy budu kazdy mesiac rovnake, iba HM poistne a dan, mozno sem tam nejaka dovolenka. Takze robim aj mzdy

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    co to znamená ze do 15. mája treba urobit odvod preddavku za máj 2007 do sociálneho fondu v 1/12 z predpokladanej ročnej výšky základu.
    Musim si vytvorit specialnu pokladnu, kam budem tie peniaze do socialneho fondu odvadzat?
    kde sa o tom docitam viac, ako sa tvori a kedy, a naco......?
    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.