Zavrieť

Porady

prenajom od Jednoty

Mam takuto skusenost s Jednotou - mam v prenajme priestor na bar, kde su 2 vyherne automaty / takto som to prevzala od predchadzajuceho najomcu/
Za priestor platim 3 tis. mesacne najom+ energie. Jedna sa o dedinu so cca 400 obyvatelmi. Problem je v tom, ze hoci som nebola vopred oboznamena a nestoji to ani v zmluve o prenajme s jednotou / okrem klauzuly, ze herne automaty mozem mat len po dohode s jednotou/, tak z tychto automatov, ked mam v nich cisty zisk nad 30 tis., mam 45 %. A z tych 45% ide automaticky cez firmu, ktora automaty vlastni 45% Jednote a 55 % zostava mne.
Takze tento prvy mesiac Jednota zarobila na mne 3 tis. najom a 25 tis. z automatov. Mne to pripada neumerne na tak malu dedinu, lebo bud to beriem ako taky velky najom 28 tis. alebo ako uzeru. Jedna sa o okres Dunajska Streda.
Poprosim o nazory ak sa sem dostane niekto, kto ma najom od jednoty a podobnu alebo inu skusenost.
A o radu co robit. Lebo od predchadzajuceho najomcu viem, ze vziat si automat bez podielu im mi nedovolia, zostava mi teda len zrusit automaty. A pritom mi ale prave ony vytvaraju zisk na zaplatenie najmu, vyplat apod.
Dakujem za nazory aj za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Podľa mňa bolo potrebné vopred s právnikom si uzatvoriť zmluvu medzi vami a jednotou a do toho zahrnuť aj tie automaty-percento zo zisku davať jednote a nie až toľko percent, ved v takej malej dedinke to je takmer 30.tisic mesacne pomerne vela, nie? neda sa dohodnuť s jednotou a urobit dodatok k zmluve?

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    S nájmami v Jednote som robil niekoľko rokov a stým som sa nestretol, veď Ty máš predsa prenajaté priestory a v tých si môžeš organizovať a robiť čo chceš, len nesmieš robiť stavebné úpravy bez ich súhlasu, resp. po ukončení nájmu ich musíš dať do pôvodného stavu. Zmluvu s dodávateľom automatov predsa musiš mať uzavretu Ty a nie Jednota. Tak to aspoň u nás beží. Nikto z Jednoty sa nestará o to či tam máš gulečník, automaty, šachy, karty, televízor, video či veľkoplošnú obrazovku, či toto všetko riadí Jednota a bude od Teba žiadať poplatky za čo Ty financie nevyberáš. Je to nelogické, treba pozrieť zmluvu.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    V zmluve s Jednotou ma jedinu vetu tykajucu sa automatov a to , ze prenajat si hracie automaty mozem len na zaklade suhlasu jednoty a osobitnej zmluvy. Ziadnu osobitnu zmluvu mi ale nedavali podpisovat. V zmluve uzavretej s Fair Play stoji iba to, ze kolko precent mi bude vyplatene po nahrati zisku 20,30,40 %. Nic o tom ze nieco ide potom jednote.
    Preto ma zaujimaju ine okresne druzstva Jednoty, lebo sa mi to fakt nezda. Nikde na papieri nestoji, ze jednota si berie tiez 45% z mojich percent. Mne to pripada, ze to ide niekomu rovno do vrecka, preto som odhodlana obratit sa na riaditelstvo v Ba, co o tom vobec vedia.
    Ked si robil v Jednote, Kolencik, povedz mi aspion to, ci okresne pobocky si moze individualne urcovat pravidla a podmienky pri najmoch, alebo je to nejako urcene z riaditelstva v Ba? Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.