Zavrieť

Porady

refundacia nakladov na majetok

Prosim Vas neviem si rady:
Po kolaudacii sme zaradili novu vyrobnu halu do majetku firmy. Po tejto kolaudacii sme susediacej firme vystavili fakturu na refundaciu nakladov na vybudovanu cestu a vodovodnu pripojku, nakolko to bude tiez vyuzivat.
Chcem vediet ako zauctovat tuto fakturu a ako znizit hodnotu majetku v Knihe DHM. A ked to znizim, odpisy ratat zo znizenej sumy? Zaradila som to asi pred mesiacom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Ak je cesta Vaša, nič by som neznižovala a faktúru by som účtovala 311/648.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    brikina Pozri príspevok
    Prosim Vas neviem si rady:
    Po kolaudacii sme zaradili novu vyrobnu halu do majetku firmy. Po tejto kolaudacii sme susediacej firme vystavili fakturu na refundaciu nakladov na vybudovanu cestu a vodovodnu pripojku, nakolko to bude tiez vyuzivat.
    Chcem vediet ako zauctovat tuto fakturu a ako znizit hodnotu majetku v Knihe DHM. A ked to znizim, odpisy ratat zo znizenej sumy? Zaradila som to asi pred mesiacom.
    S tou refundáciou sa stáva spolumajiteľom vedlajšia firma, alebo len bude vecné bremeno na užívanie majetku aj iným ako vlastníkom? Ak nie tak cez 648. Ak áno potom cez 641 ako predaj DNM, a o toľko znížiš OC.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak chcete vyfakturovať alebo refundovať časť nákladov za príjazdovú cestu, tak sa riadite par.24, predpokladám, že príjazdová cesta a jej suma bude vyššia ako 30 tis. Sk. Odpisujete.

    (3) Hmotný majetok a nehmotný majetok, ktorý je v spoluvlastníctve, odpisuje každý zo spoluvlastníkov zo vstupnej ceny, a to pomerne podľa výšky spoluvlastníckeho podielu.

    refundacia nakladov na majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.