Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Ahojte poraďáci,
môžeme uzatvoriť dohodu o vykonaní práce s vlastným zamestnancom na činnosti, ktoré nemá uvedené v pracovnej zmluve napr. kosenie trávy? Zodpovedá firma za takéhoto zamestnanca podľa BOPZ v čase vykonávania činnosti na dohodu ak áno podľa akého zákona a §?
Druhá možnosť mohli by sme s ním uzatvoriť zmluvu o dielo podľa občianskeho zákonníka?
Ďakujem za skorú odpoveď
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zmluva o dielo = Obchodný zákonník, jestli se nepletu....
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

ermon Pozri príspevok
Zmluva o dielo = Obchodný zákonník, jestli se nepletu....

Aj občiansky zákonník viď štvrtá hlava § 631 a nasledujúce . . .
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Na takú jednorazovú prácu s inou náplňou, než je v pracovnej zmluve kľudne použi dohodu o vykonaní práce, viď § 226 Zákonníka práce, res. podrobnosti vyhľadaj inde na Porade, už to tu bolo viackrát rozoberané.
0 0
nika1 nika1

nika1 je offline (nepripojený) nika1

Ďakujem za odpoveď. Neviete náhodou ako je to s bezpečnosťou pri práci počas plnenia DOVP vlastným zamestnancom?
0 0
nika1 nika1

nika1 je offline (nepripojený) nika1

Ak by teda sme uzavreli s naším zamestnancom (nemá živnosť) zmluvu o dielo podľa občianskeho zákonníka na sumu menej ako 5000,- Sk ako to bude so zdanením??? Prosím o skorú odpoveď.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Počas leta chceme prijať brigádnikov. Spíšem s nimi dohodu o vykonaní práce. Aké sú ďalšie povinnosti zamestnávateľa ? Treba ich niekde prihlásiť, niečo nahlásiť, na čo nezabudnúť a pod ? Prosím, poraďte, kto máte skúsenosti...vďaka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Cez RLFO je ich potrebné prihlásiť do SP, termín je pred začatím vykonávania prác na dohodu.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Tweety Pozri príspevok
Cez RLFO je ich potrebné prihlásiť do SP, termín je pred začatím vykonávania prác na dohodu.
A platí sa za nich niečo ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zamestnávateľ odvádza do SP 0,8% ÚP, a 0,25% GP.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Tweety Pozri príspevok
Zamestnávateľ odvádza do SP 0,8% ÚP, a 0,25% GP.
Tweety, ďakujem, že si taká milá a pomohla si mi. Ale ešte jedná otázka: aká je daň ?
-VZ do 5.000,- zrážková, nad 5.000,- preddávková ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Súhlasím, za predpokladu, že nebudú mať podpísané vyhlásenie k zdaneniu. AK ho budú mať podpísané, ich daň bude preddavková.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Prosím, môžte mi niekto povedať, či v roku 2005 /február - marec/ bola povinnosť prihlásiť zamestnancov na dohodu o vykonaní práce do soc.poisťovne? Zajtra mám kontrolu zo sociálky a prihlášky ani odhlášky pri týchto zamestnancov zastrčené akosi nemám, ale odvody na úrazové poistenie sme odvádzali, tak som z toho teraz jeleň
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, bola.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
idem hľadať
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Hľadám tlačivo na stiahnutie na Dohodu o vykonaní práce. Nedarí sa mi to . Nepomôžete?
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

v téme :Pracovná zmluva na skrátený úvazok na str. 2 je v prílohe Dohoda o vykonaní práce
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jess Pozri príspevok
Prosím, môžte mi niekto povedať, či v roku 2005 /február - marec/ bola povinnosť prihlásiť zamestnancov na dohodu o vykonaní práce do soc.poisťovne? Zajtra mám kontrolu zo sociálky a prihlášky ani odhlášky pri týchto zamestnancov zastrčené akosi nemám, ale odvody na úrazové poistenie sme odvádzali, tak som z toho teraz jeleň
Myslím, že dohodári sa začali prihlasovať až od 1.4.2005, keď začal platiť zákon o nelegálnej práci. Odvody sa za nich platili ako teraz.

-------
Veronika
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Tam v prílohe už je popísaná dohoda o vykonaní práce. Možno to tu na porade nie je čisté tlačivo na stiahnutie. Ja som niekde sťahoval, len som zabudol na akej stránke.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
veronikasad Pozri príspevok
Myslím, že dohodári sa začali prihlasovať až od 1.4.2005, keď začal platiť zákon o nelegálnej práci. Odvody sa za nich platili ako teraz.

-------
Veronika
Áno, máš pravdu, teraz som sa vďaka tebe rozpamätala. Mohla som ja hľadať v dokladoch, koľko som chcela !. Vždy som mala všetko v poriadku a nešlo mi do hlavy, prečo ja len nemám tie ich odhlášky a prihlášky za február a marec.

Dnes som bola s dokladmi na sociálke, tam majú pekný chaos s dohodármi..., priznala som sa, že veru neviem, prečo ich nemám a teta mi povedala, aby som dodatočne vypísala
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Jano23 Pozri príspevok
Hľadám tlačivo na stiahnutie na Dohodu o vykonaní práce. Nedarí sa mi to . Nepomôžete?
Tu si môžeš vybrať http://www.porada.sk/downloads.php?do=search...vlož tam slovo "vykonaní" a nájde ti 2 tlačivá
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať