Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Ahojte poraďáci,
môžeme uzatvoriť dohodu o vykonaní práce s vlastným zamestnancom na činnosti, ktoré nemá uvedené v pracovnej zmluve napr. kosenie trávy? Zodpovedá firma za takéhoto zamestnanca podľa BOPZ v čase vykonávania činnosti na dohodu ak áno podľa akého zákona a §?
Druhá možnosť mohli by sme s ním uzatvoriť zmluvu o dielo podľa občianskeho zákonníka?
Ďakujem za skorú odpoveď
Usporiadat
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Však práve, na tejto stránke sa "mocem" a nenašiel som to. Možno som to minulé stiahol na nejakej inej internetovej stránke nie na porade.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No, tuším to už nefunguje...."súbor v karanténe"....čo má chrípku ??????

Ale , ďalšia možnosť....na hlavnej stránke porady si daj vyhľadávanie a zadaj "vykonaní"....nájdete ti xxxx tém s touto problematikou...ak nájdeš pri niektorej téme spinku, tak tú tém,u otvor a iste tam niekde bude tento formulár pripnutý...len treba HĽADAť
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
AJHĽA http://www.porada.sk/t8211-p2-pracov...ten-vazok.html
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

http://www.porada.sk/t1954-dohoda-o-...e-tlacivo.html
Ďakujem , našiel som takýto formulár.
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

Koľko hodín sa môže odpracovať mesačne na dohodu o vykonaní práce a
koľko na študenstkú dohodu o vykonaní práce ? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DoVP nie je mesačne obmedzená hodinami, práca na dohodu nesmie ročne prekročiť 300 hodín. Na DOBPŠ to nesmie byť v priemere viac ako 20 hod.týždenne.
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Ak na DVP odpracoval zamestnanec 520 hodín (od jan. do mája) a ja som mu ich do miezd vykázala, aké to má dôsledky - ktorej kontrole to bude vadiť - SP, IBP? Má to vplyv aj na daň z príjmov (bude to pripočítateľná položka?)
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
fimka Pozri príspevok
Ak na DVP odpracoval zamestnanec 520 hodín (od jan. do mája) a ja som mu ich do miezd vykázala, aké to má dôsledky - ktorej kontrole to bude vadiť - SP, IBP? Má to vplyv aj na daň z príjmov (bude to pripočítateľná položka?)
Vadiť by to malo v prvom rade zamestnávateľovi. A vadiť to bude každému, kto to príde kontrolovať. A s nejakým písomným pozdravom. Ale to je snáď každému úplne jasná záležitosť.
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Jasné Danila, že mi to vadí, vadí a vadí! Ale proste som to neustriehla a chcela by som vedieť, s čím v dôsledku tejto chyby musím v budúcnosti rátať.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

fimka Pozri príspevok
Jasné Danila, že mi to vadí, vadí a vadí! Ale proste som to neustriehla a chcela by som vedieť, s čím v dôsledku tejto chyby musím v budúcnosti rátať.
Nieviem, či to tak funguje aj teraz, ale kedysi takáto dohoda bola kontrolou (kontrolovali to aj z IP aj z SP) automaticky zaradená ako pracovná zmluva a potom z toho vznikali sankcie za nedoplatky na poistnom, nevyplatenie dovoleniek a pod..
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Máme asi 10 brigádnikov, všetko vek okolo 16 rokov, chceme s nimi uzatvoriť dohody o vykonaní práce, je k tomu potrebný súhlas rodičov?
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Prosim Vas, dava so dohodarovi, ked skonci zapoctovy list? Co vsetko sa mu davo po ukonceni dohody?

dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, nedáva, Dohoda nie je pracovný pomer. Potrebné je dať potvrdenie o príjmoch zo ZČ.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zápočtový list sa dáva len zamestnancovi, dohodárovi dávam po skončení dohody len potvrdenie o príjme
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monikad Pozri príspevok
Prosim Vas, dava so dohodarovi, ked skonci zapoctovy list? Co vsetko sa mu davo po ukonceni dohody?

dakujem.

Dohodárovi sa nedáva zápočtový list. Dáva sa mu len potvrdenie o príjme
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

Dobrý deň,
prosím Vás idem prihlásiť dohodárky , Reg. list. FO na SP.. Tie ženy sú zamestnané..Označujú sa na RLFO ako FO za ktorú platí štát?? a hore len ceruzkou napíšem Dohoda o vykonaní práce???
ALebo označím zamestnanec??
Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monickab Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás idem prihlásiť dohodárky , Reg. list. FO na SP.. Tie ženy sú zamestnané..Označujú sa na RLFO ako FO za ktorú platí štát?? a hore len ceruzkou napíšem Dohoda o vykonaní práce???
ALebo označím zamestnanec??
Dakujem
Na RLFO je aj kolónka "Dohoda". Treba zaškrtnúť toto
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zamestnanec a kolonka Dohoda
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

aha..tak sú už potom nové RLFO... na tých čo posielam nieje kolónka dohoda.. idem si stiahnuť nové...
ďakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Môže si dohodár uplatniť nárok na cestovné náhrady, ak sme mu v DVP uviedli miesto výkonu mimo miesta sídla firmy?
Vychádzala som z ustanovenia Zákona o cestovných náhradach:

§ 1
Predmet úpravy

1) Tento zákon upravuje poskytovanie cestovných náhrad, náhrad výdavkov a iných plnení (ďalej len "náhrada") pri pracovných cestách, pri dočasnom pridelení na výkon práce k inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe (ďalej len "dočasné pridelenie"), pri vzniku pracovného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu (ďalej len "vznik pracovného pomeru") a pri výkone práce v zahraničí

a) zamestnancom v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu, ak osobitný predpis neustanovuje inak, 1)

Tým pádom to bude pre nás uznateľný náklad. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať