Zavrieť

Porady

Výpoved a odstupné

Dobrý deň,
chcel by som Vás poprosiť o pomoc.
Ak dnes uzatvoríme dohodu o skončení PP ku dňu 31. 05. 2007 podľa § 60, má zamestnanec nárok na odstupné?
Alebo podľa akého paragrafu by mal odísť, ak by sme mu chceli dať odstupné?

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misok je offline (nepripojený) misok

    misok
    čiže aj keď dnes podpíše dohodu o skončení PP ku dňu 31. 05. 2007, bez výpovednej lehoty, môžem tam napísať ten §63 a dať odstupné 1 mesiac???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, takto sa to zamieňať nedá, buď dá organiz, výpoveď podľa § 63, alebo odchádza zamestnanec dohodou, to sú rozdielne formy.Ak zamestnanec odíde dohodou, bez predchádzajúceho výpovede od zamestnávateľa, nemá nárok na odstupné.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    misok Pozri príspevok
    čiže aj keď dnes podpíše dohodu o skončení PP ku dňu 31. 05. 2007, bez výpovednej lehoty, môžem tam napísať ten §63 a dať odstupné 1 mesiac???
    Ak podpíše dohodu o skončení PP, tak na odstupné nie je nárok.
    Odstupné môže dostať len v prípade výpovede.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Musí dostať výpoveď v máji a požiadať o skončenie pracovného pomeru pred začatím výpovednej doby, vtedy mu vznikne nárok na odstupné za dobu výpovednej lehoty, t.j. 2 alebo 3 mesiace. Preštuduj si ten link, čo som ti priložila. Krásne je to tam všetko vysvetlené.

    misok je offline (nepripojený) misok

    misok
    Ja som si to presne takto myslel.
    Ale problém je v tom, že pôvodne dotyčný zamestnanec podpísal dohodu o skončení PP v apríli s 2-mesačnou výpovednou lehotou, kde mal na dohode napísané aj 2 - mesačné odstupné.
    Avšak dnes sa rozhodol, že chce odísť k 31. 05. 2007, teda o mesiac skôr. ZĹ s tým súhlasil, lenže on sa drží zubami nechtami toho, že predtým mal na dohode priznané aj 2- mesačné odstupné a on to jednoznanče chce!!! Potom sa rozhodol, že ostane do konca výpovednej lehoty, lebo nechce prísť o odtupné, ale vzápätí nám oznámil, že sa dá vypísať.
    Čo by sme mali v tom prípade urobiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misok Pozri príspevok
    Ja som si to presne takto myslel.
    Ale problém je v tom, že pôvodne dotyčný zamestnanec podpísal dohodu o skončení PP v apríli s 2-mesačnou výpovednou lehotou, kde mal na dohode napísané aj 2 - mesačné odstupné.
    Avšak dnes sa rozhodol, že chce odísť k 31. 05. 2007, teda o mesiac skôr. ZĹ s tým súhlasil, lenže on sa drží zubami nechtami toho, že predtým mal na dohode priznané aj 2- mesačné odstupné a on to jednoznanče chce!!! Potom sa rozhodol, že ostane do konca výpovednej lehoty, lebo nechce prísť o odtupné, ale vzápätí nám oznámil, že sa dá vypísať.
    Čo by sme mali v tom prípade urobiť?
    Zamestnancovi môžete odstupné vyplatiť, ale kedže na to zo zákona nemá právny nárok, jeho výška bude pre fi nedaňovým nákladom.

    misok je offline (nepripojený) misok

    misok
    Zatiaľ Vám veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.
    Ešte posledná otázka - máme spísať novú dohodu o skončení PP a pôvodnú s výpovednou lehotou roztrhať, alebo urobiť nejaký dodatok k pôvodnej.
    Ďakujem za všetke odpovede a prejem pekný deň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Základný pojem : ak sa jedná o dohodu, tam VD neexistuje, takže ak chce odísť teraz k 31.5.07, nech je nová dohoda. Doplním, ak ste sa dohodli na dohode k aprílu, PP mal byť aj ukončený v apríli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.