Zavrieť

Porady

Dobropis z CZ

Ahojte. v marci som z CZ kúpil určitý tovar, faktúra v SKK došla a tovar nie,tak som zrušil objednávku, no dnes mi prišiel dobropis, v CZK na sumu, ale kurz bol použitý celoročný z roku 2006, tj. cca 1,31a nie aktuálny, čím mi vznikol značný rozdiel v kurzoch. Učtovníčka z českej firmy to nevie udajne urobiť inak, lebo majú v SW nastavený pevný kurz a inak to nejde. , učtuje v Money S3. Moje otázky sú:

1. ako upravím DP DPH za 1. štvrťrok. Môže to byť opravným DP, čím by som výlúčil tú českú faktúru ?

2. čo s kurzovým rozdielom? síce, ale nechcel som začať inú tému. Môžem vystornovať došlú faktúru dobropisom na základe aktuálneho kurzu a vzniknutý rozdiel odpísať interným výdavkom NZD, aby mi ten rozdiel nesvietil v evidencii záväzkov? Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    orazel Pozri príspevok
    Ahojte. v marci som z CZ kúpil určitý tovar, faktúra v SKK došla a tovar nie,tak som zrušil objednávku, no dnes mi prišiel dobropis, v CZK na sumu, ale kurz bol použitý celoročný z roku 2006, tj. cca 1,31a nie aktuálny, čím mi vznikol značný rozdiel v kurzoch. Učtovníčka z českej firmy to nevie udajne urobiť inak, lebo majú v SW nastavený pevný kurz a inak to nejde. , učtuje v Money S3. Moje otázky sú:

    1. ako upravím DP DPH za 1. štvrťrok. Môže to byť opravným DP, čím by som výlúčil tú českú faktúru ?
    Ak správne chápem, tak spomenutú fa máš v DP DPH ? Prečo? Veď nedošlo k dodaniu tovaru. Daňová povinnosť v prípade nadobudnutia tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu je viazaná na fyzický pohyb tovaru z jedného čl. štátu do druhého.
    2. čo s kurzovým rozdielom? síce, ale nechcel som začať inú tému. Môžem vystornovať došlú faktúru dobropisom na základe aktuálneho kurzu a vzniknutý rozdiel odpísať interným výdavkom NZD, aby mi ten rozdiel nesvietil v evidencii záväzkov? Dakujem za rady

    zvýraznené ,.....

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    (1) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.

    § 25
    Oprava základu dane

    (1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

    a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
    b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
    c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.