Zavrieť

Porady

Koniec s antikoncepciou

Ahojte,
prosím Vás nemáte niekto skúsenosť s vysadením antikoncepcie? Užívam ju dlhodobo už 3 roky a chcela by som zo zdravotných dôvodov skončiť (nerobí mi dobre na pleť, praskajú mi žilky na nohách, opúchajú mi nohy ...)
Neviete mi niekto poradiť ako čo možno najlepšie telo pripraviť na tento šok? Kamarátka mi spomínala, že po vysadení musela chodiť na inekcie aby sa jej cyklus dostal do pôvodných koľají.
Už normálne neviem čo je menšie zlo ... brať alebo nebrať
Aké máte skúsenosti?

Ďakujem všetkým, ktorý prispekú do tejto témy ...
Usporiadat
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Ja som brala antikoncepciu 4 roky potom som vysadila a nemala som žiadne problémy. A ćo tak skúsiť niaký iný prípravok,buď s menším obsahom hormónov alebo jednofázové tabletky. Neviem ktoré tabletky používaš ja mám TriRegol a nemám žiadne problémy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Zalezi na tom,co beries a ako Tvoje telo reaguje na antikoncepciu a hlavne, ako bude reagovat po vysadeni antikoncepcie Tvoj hormonalny system, ako sa prebudia vajecniky a ci budu mat svoju cinnost. To poznas az po vysadeni na svojom cykle.Podla priznakov asi si nemala vhodnu hormonalnu antikoncepciu.Dolezite ale je, aby si bola nejakym sposobom chranena.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

mne sa akurát rozhádzal cyklus, ale inak v pohode :-) a na ziadne injekcie som nechodila :-)
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

ja som brala Cilest rok-dva, a po vysadení som bola úplne bez problémov. nabehla som normálne na 28-dňový cyklus a pohoda. ale ani počas užívania antikoncepcie som nemala žiadne problémy-naopak, veľmi sa mi upravila pleť, dokonca som zhodila nadbytočné kilá. ono je to asi u každého organizmu individuálne. a veľmi záleží, ako komu ktorá antikoncepcia zapasuje. takže skús vysadiť a uvidíš-prípadne skús nejaký iný typ. držím palce.
0 0
Anny96 Anny96

Anny96 je offline (nepripojený) Anny96

najag Pozri príspevok
Zalezi na tom,co beries a ako Tvoje telo reaguje na antikoncepciu a hlavne, ako bude reagovat po vysadeni antikoncepcie Tvoj hormonalny system, ako sa prebudia vajecniky a ci budu mat svoju cinnost. To poznas az po vysadeni na svojom cykle.Podla priznakov asi si nemala vhodnu hormonalnu antikoncepciu.Dolezite ale je, aby si bola nejakym sposobom chranena.
Skúšala som už asi 4 druhy antikoncepcie a ani jedna mi nerobila dobre - a k tomu mi stašne vplýva na psychiku ...
S priateľom sme sa zhodli, že vysadiť ...
Neviete mi pradiť nejaký osvedčený druh nehormonálnej antiko???
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Myslím že najlepší a osvedčený je prezervatív

P.S. nakoľko som povedal "somarinu", tak už viem iba o jednej antikoncepcii aby bola na 100% a to chirurgický zákrok ....
Naposledy upravil Jozef I : 28.05.07 at 12:11
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

.... somarina ...vieš koľko žien už otehotnelo aj pri použití prezervatívu?

Jozef I Pozri príspevok
Myslím že najlepší a osvedčený je prezervatív
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Žeby žiaden pohlavný styk?!
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

To ANNY96 - vnútromaternicové teliesko.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Anny96 Pozri príspevok
Neviete mi pradiť nejaký osvedčený druh nehormonálnej antiko???
Už sú na trhu antikoncepčné čípky. Ich spoľahlivosť je 98%. Potom pesar, ale veľa žien sa naň sťažuje. Kombinácia prezervatív+krémy. A posledným riešením je sterilizácia, ktorá sa robí laparoskopicky a sú tam určité podmienky. 3 deti alebo dovŕšený vek 35 rokov.1 mesiac podaná žiadosť s dostatočným časom na rozmyslenie. Treba si však takýto krok dobre premyslieť.
0 0
Milla Milla

Milla je offline (nepripojený) Milla

Zdravím, ja som skončila s antikoncepciou pred rokom, asi trištvrte roka som ju neužívala. Môžem povedať, že som problémy mala, najprv neprestávajúce bolesti v podbrušku, keď mi to prešlo, tak neskutočné vyrážky, s ktorými som išla aj ku kožnej, tá mi povedala, že mi pomôže len antikoncepcia. Teraz mám Mirenu. Som spokojná.
Ale nemáš problémy so žilami, s cievami? Vtedy sa nesmie užívať hormonálna antikoncepcia.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
http://www.zonaona.sk/
0 0
britta britta

britta je offline (nepripojený) britta

Ja som kedysi uzivala Diane a Cilest (ten mi absolutne nesedel). tie diane boli fajn (az na niektore typicke vedl. ucinky), mala som aj nadhernu plet a nadherne vlasy, ale po vysadeni som mala velke problemy prave s vlasmi. Polovica mi ich vypadala, potom sa to sice roznymi kurami trochu zlepsilo, ale uz ich nemam a asi nikdy nebudem mat take ako pred uzivanim - a to som s nimi vtedy nebola spokojna. takze to pozvolne vysadovanie asi ma svoj vyznam. aspon to je moja skusenost. Je vsak pravda, ze ponuka na trhu je stale sirsia a roznorodejsia, mozno niepri vsetkych tabletkach treba vysadovat postupne.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Všetko o antikoncepcií môžete pozrieť aj tu, je tu aj fórum kde je možné zadať otázky odborníkom http://www.antikoncepcia.sk/
Naposledy upravil andi : 31.05.07 at 19:42
0 0
britta britta

britta je offline (nepripojený) britta

diky andi, ale je to tam dost jednostranne. Myslim pri AHK su tam menovane len tie priaznive vedl. ucinky.
0 0
ERRI ERRI

ERRI je offline (nepripojený) ERRI

žena
Anny 96 ja som brala antikoncepciu aj 10 rokov, no často sa mi stalo, že som tabletku zabudla užiť , teraz mám 2 roky zavedenú Mirenu, ktorá sa zavádza na 5 rokov a počas týchto rokov nie je menzes - veľká výhoda, už to majú aj moje všetky kamošky, ale necítim žiadny problém, predtým som mala často migrénu a teraz je pokoj
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ERRI Pozri príspevok
Anny 96 ja som brala antikoncepciu aj 10 rokov, no často sa mi stalo, že som tabletku zabudla užiť , teraz mám 2 roky zavedenú Mirenu, ktorá sa zavádza na 5 rokov a počas týchto rokov nie je menzes - veľká výhoda, už to majú aj moje všetky kamošky, ale necítim žiadny problém, predtým som mala často migrénu a teraz je pokoj
Neviem, či som správne pochopila. 5 rokov žiaden menzes?
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

britta Pozri príspevok
diky andi, ale je to tam dost jednostranne. Myslim pri AHK su tam menovane len tie priaznive vedl. ucinky.
Pozerala si aj tú poradňu? Tam je dsť problémov popísaných a keď nenašla si na svoj problém odpoveď tak múžeš zadať svoju otázku za dva- tri dni máš na to odpoveď.http://www.antikoncepcia.sk/index.ph...adna&id=1&no=1
Gabi03
Neviem, či som správne pochopila. 5 rokov žiaden menzes?
Aj kamoška má Mirenu a odvtedy žiadny menzes nemala.A to už má tretí či štvrtý rok.
Naposledy upravil andi : 01.06.07 at 14:24
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

andi Pozri príspevok
Pozerala si aj tú poradňu? Tam je dsť problémov popísaných a keď nenašla si na svoj problém odpoveď tak múžeš zadať svoju otázku za dva- tri dni máš na to odpoveď.http://www.antikoncepcia.sk/index.ph...adna&id=1&no=1

Aj kamoška má Mirenu a odvtedy žiadny menzes nemala.A to už má tretí či štvrtý rok.

Ty brďo, by človek neveril, čo všetko my ženy vieme do seba napchat, pozeram že aj viacerymi otvormi, len aby sme neotehotneli...a potom su z toho rozne choroby...myslim že antikoncepcia je aj mužská záležitost, možno som mala štastie na takych partnerov...ale vždy mi vyložene zakazovali anotkoncepciu...nikdy som nič nebrala..aj ked som chcela ulahčit situaciu...a skutočne je to zaležitost oboch, dokonca niektorí muži velmi dobre chapu, aku šarapatu to može v tele ženy vyvolat, ake može mat hormonálne problemy..ach jo..nemat menzes 5 rokov ved to je proti prirode, proti zdraviu...radšej ozaj byt bez sexu..to srandujem...ale tamto by som nepripustila..
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
K danému tématu v podstatě jen podotýkám, že moje první žena se kterou mám čtyři děti, byla vždy antikoncepčně zabezpečena, ale stačilo jí jít kolem pánských trenýrek, aby otěhotněla.
Spíš se chci podělit s určitou zajímavostí, což není(?) přímo na dané téma. Během mé praxe jsem pracoval s manželskými páry, které chtěly mít dítě a nešlo to (i několik let!). Při pohovorech, nejen psychologických, zdravotních atd. jsem zjistil, že pánové (v různém věku) dokáží za týden spolykat i několik balíčků cukrovinek - gumových medvídků a jiných "gumových" cukrovinek. Po zákazu konzumace těchto sladkostí přišly ženy do jiného stavu! Nyní i vědci zjistili, že chemikálie v cukrovinkách způsobující jejich elastičnost (těch cukrovinek) zabíjí spermie cca na 5 dnů. (Ne ale ten den, kdy se konzumují!) Takže je to antikoncepce??? Nedoporučuji zkoušet - není 100% jistota! Pokud máte syny a konzumují tyto sladkosti - jen podotýkám, že u mužů je extrémně velký pokles zdravých a životaschopných spermií, takže pokud si situaci vaši synové vylepší i gumovými medvídky, nemusí mít vlastní (jen sousedovy) děti.
(S)mějte se krásně, Petr
Naposledy upravil Psycholog : 04.06.07 at 15:14
46.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať