Zavrieť

Porady

Koniec s antikoncepciou

Ahojte,
prosím Vás nemáte niekto skúsenosť s vysadením antikoncepcie? Užívam ju dlhodobo už 3 roky a chcela by som zo zdravotných dôvodov skončiť (nerobí mi dobre na pleť, praskajú mi žilky na nohách, opúchajú mi nohy ...)
Neviete mi niekto poradiť ako čo možno najlepšie telo pripraviť na tento šok? Kamarátka mi spomínala, že po vysadení musela chodiť na inekcie aby sa jej cyklus dostal do pôvodných koľají.
Už normálne neviem čo je menšie zlo ... brať alebo nebrať
Aké máte skúsenosti?

Ďakujem všetkým, ktorý prispekú do tejto témy ...
Usporiadat
ERRI ERRI

ERRI je offline (nepripojený) ERRI

žena
Gabi03 pochopila si správne žiadmy menzes, neviem si to vynachváliť hlavne v lete, stálo ma to 7 500,- , ale keď si zrátam koľko som dala za tabletky a vložky x 5 rokov tak som stále v pluse
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
zaujímavé, že sa baby pýtate tu.. prečo nenavštívite gynekológa? veď ten vám dá najfundovanejšiu odpoveď... urobí pečeňové testy a podobne a navrhne čo a ako ďalej... okrem toho.. existujú aj náplaste a tie nezaťažujú pečeň..
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

ERRI Pozri príspevok
Gabi03 pochopila si správne žiadmy menzes, neviem si to vynachváliť hlavne v lete, stálo ma to 7 500,- , ale keď si zrátam koľko som dala za tabletky a vložky x 5 rokov tak som stále v pluse

Hej, ked ochorieš na rakovinu krčka, čo samozrejme nebudem kuvikat...ale sprosto povedane...ešte stale budeš o pluse uvažovat? ale nič, v pohode..
0 0
ERRI ERRI

ERRI je offline (nepripojený) ERRI

žena
Prečítaj si magazín pre ženy neviem či je to február alebo marec, kde o tomto píšu najlepší odborníci gynekológie a pochopíš, nič v zlom...
andrea123 prosím ťa, prečítaj si článok v najnovšej Dorke , kde gynekológ poukazuje na to, že je obrovský omyl a povera, keď si myslíme,že menštruácia je potrebná. Jedinečnosť mireny je v tom, že vnútromaternicový systém neblokuje činnosť vaječníkov, no zároveň neumožňuje spermiám oplodnenie, funkcia orgánov zostáva nezmenená, skôr sa týmto predchádza ochoreniam - rakovine.
Naposledy upravil ERRI : 05.06.07 at 07:46
0 0
Anny96 Anny96

Anny96 je offline (nepripojený) Anny96

babenko1 Pozri príspevok
zaujímavé, že sa baby pýtate tu.. prečo nenavštívite gynekológa? veď ten vám dá najfundovanejšiu odpoveď... urobí pečeňové testy a podobne a navrhne čo a ako ďalej... okrem toho.. existujú aj náplaste a tie nezaťažujú pečeň..

Ahojte,
veľmi ma teší, že sa téma, ktorú som založila takto rozrastá, dozvedela som sa tu veľa zaujímavých skúseností zo života, čo si veľmi vážim.
Ďakujem všetkým, ktorý prispeli do tejto témy - pomohli ste mi svojimi skúsenosťami a názormi a verím, že infromácie zverejnené v tejto téme pomôžu aj iným.
Ešte raz ďakujem

Teraz k citovanému:
Založila som túto tému z dôvodu, že gynekológ vám síce poradí, urobí potrebné testy ale skúsenosti zo života sú často na nezaplatenie.Vidíte ako rôzne ženy reagujú na jednotlivé preparáty a ich vysadenie - preto doktor nemôže tušiť čo to spraví s mojím telom ale ja pomocou tejto témy viem, čo je "normálne" čo sa nejakým spôsobom už riešilo a ako.
Keby človek mal so všetkým utekať k doktorovi tak by si nezarobil ani na slanú vodu. Preto oceňujem každú radu - aspoň sa človek hneď tak nevyľaká ...
Skúsenosť je najlepšia škola - a myslým že je jedno či je to skúsensoť moja alebo skúsenosť niekoho iného.
0 0
Anny96 Anny96

Anny96 je offline (nepripojený) Anny96

Ahojte,
nuž bez antikoncepcie fungujem parádne ... nemám žiadne problémy ani náladovosť, nechuť na sex ... dá sa povedať, že je všetko ok.
Jediné na čo by som sa chcela spýtať či máte niekto skúsenosť s nehormonálnou antikoncepciou Patentex oval N? Používate ju niekto, je spoľahlivá?
Ďakujem.

PS: A ďakujem všetkým, ktorí doteraz prispeli do tejto témy.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

tu býva otázka zodpovedaná za pár hodín:
www.antikoncepcia.com

a tu o mirene:
www.mirena.cz
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

vysadenie antikoncepcie myslim by nemal byt problem, ale je to mozno individualne, ja som brala cilest asi 9 rokov a ked mi diagnostikovali cievnu trombozu doktor sa ma spytal, ci su zeny kompletne, preco si nicia telo antikoncepciu - cievne trombozy, krcove zili, celulitida a podobne. ved predsa sa to da riesit aj inac ako hormonmy. zalezi na cloveku co si vyberie.
mala som najprv DANU, ktora mi pomohla k teraz uz 12 rocnemu synovi, takze asi tak.
bud si chceme slobodne uzivat, ale potom to dopadne tak, ze v 30.ke pridu zdravotne problemy
0 0
bobaes bobaes

bobaes je offline (nepripojený) bobaes

Ako nehormonalnu antikoncepciu skus Pharmatex, vyraba sa ako krem a aj ako capiky. Vraj je ovela ucinnejsi ako Phatentex, lebo pracuje sice na rovnakom principe (nici spermie), ale obsahuje inu ucinnu latku. Ja som ho pouzivala 5 mesiacov po vysadeni antikoncepcie, vacsinou v kombinacii s prerusovanym stykom (nie vsak vzdy), a neotehotnela som. Moze sa pouzivat aj v kombinacii s kondomom. Nevyhoda Pharmatexu je len v nemoznosti pouzitia mydla asi 2 hodiny pred stykom... Good luck
0 0
angelika2 angelika2

angelika2 je offline (nepripojený) angelika2

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na jednu vec..priateľ odišiel do Nemecka a chcem sa spýtať či má význam vysadiť antikoncepciu na mesiac kým sa vráti...

Ďakujem

Angelika

EDIT: ešte doplním, že teraz v sobotu beriem poslednú tabletku z balenia, tak neviem či načať potom ďalšiu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
na jeden mesiac vysadzovať nemá význam
http://www.zonaona.sk/
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ja som uzivala antikoncepciu tiez 6 rokov,aj som vymenila, a nerobila mi dobre. Tiez problem s pletou, kozna lekarka bola sama uz zufala, nabehli mi aj problemi s krcovymi zilami, zakrok na krcove zily - neviem sa toho viac zbavit. Odkedy neberiem nic, je mi fajn, nie som naladova, nebolieva ma hlava atd. Proste je mi fajn. Ked som ich vysadila, vobec to nebol pre organizmus sok, ale naopak ulava.
Dala som aj Danu, na tu smolu mi ju nezalozil dobre, alebo co,a bola zosunuta uplne mimo, co mi zase urobilo poriadny zapal...
Velmi jednoducho sa da zvyknut aj bez tabletiek a vsetkych chemickych latok, hormonov....chce to len najst si iny sposob, ktory individualne vyhovuje...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

ERRI Pozri príspevok
Anny 96 ja som brala antikoncepciu aj 10 rokov, no často sa mi stalo, že som tabletku zabudla užiť , teraz mám 2 roky zavedenú Mirenu, ktorá sa zavádza na 5 rokov a počas týchto rokov nie je menzes - veľká výhoda, už to majú aj moje všetky kamošky, ale necítim žiadny problém, predtým som mala často migrénu a teraz je pokoj
Aj ja mám zavedenú Mirenu, ale až tak sa nechválim s tým že nemám menzes je to určite proti prírode! A ktorá z tých kamarátok sa pochválila s tými "fantastickými výtokmi" ktoré sú pri Mirene. keby som nebola vyvalila toľké peniaze za Mirenu určite by som neváhala si ju dať vybrať. Všteko má svoje pre a proti. Málokto Vám povie proti.
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

najlepsia antikoncepcia je spolahlivy a zrucny partner.. ja uz davno (asi 3 roky) neberiem nic a v pohode.. ale stale mam uplne "rozkyvane" hormony vdaka tabletkam.. kazde taketo hormony su velkym zasahom do organizmu, mala som pocuvnut mamu a ta "vec" co Vas na 5 rokov zbavi menstruacie ma priam DESI.. ale niekto na tom zaraba.. moj nazor, samozrejme..
0 0
Anny96 Anny96

Anny96 je offline (nepripojený) Anny96

Ninnka, Janka plne súhlasím s vašim názorom, tiež mám taký a myslým, že my čo sme si nežiadúce účinky antikoncepcie vyskúšali (a oľutovali, že sme to brali) naozaj vieme o čom hovoríme.
Je to proti prírode, žiaľ človek si to v prvej chvíly neuvedomuje a ide Vám hlave o to, aby ste neotehotneli ... ale má to kopu vedľajších účinkov a mnohé sa prejavia až po dlhodobom užívaní a telo sa už po dlhodobej devastácii nedokáže vrátiť do normálu (kŕčové žily, migrény ...)
Teraz s partnerom "testujem" Pharmatex čípky, dám vedieť či fungujú ... a ak nie ... dieťatko je dar
0 0
ERRI ERRI

ERRI je offline (nepripojený) ERRI

žena
Milá Nina ja výtok nemám žiadny ani sim nemala len prvých pár dní slabé špinenie, tak sme sa zhodli aj s kamarátkami, ale každý organizmus to berie inak.
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

ERRI Pozri príspevok
Milá Nina ja výtok nemám žiadny ani sim nemala len prvých pár dní slabé špinenie, tak sme sa zhodli aj s kamarátkami, ale každý organizmus to berie inak.
erri, to iste nebolo myslene v zlom.. len problem je v tom, ze negativne dosledky zistis az po case.. a to uz je potom neskoro. Ja viem, ze je to pohodlne, ved preto tie tabletky zeny beru.. no a kto by sa nechcel zbavit aspon nacas menstruacie? lenze nic nie je zadarmo a za vsetko sa plati. Ale mozno mas pravdu, kazdy clovek je iny a tak aj reakcie organizmu mozu byt ine.. je to na Tebe
0 0
mamicqa mamicqa

mamicqa je offline (nepripojený) mamicqa

Ja som si ešte pred svadbou dôkladne študovala rôzne antikoncepcie. Nevyskúšala som ani jednu, pretože tie vedľajšie účinky ma vôbec neoslovili. Zisťovala som si iné možnosti. A kto hľadá, nájde. Dali sme sa s manželom nahovoriť na hlienovú metódu plánovania rodičovstva. Viem, že to väčšina ľudí zavrhuje a smeje sa tomu. No mňa to oslovilo práve preto, lebo je to v súlade s prírodou. Nerobím do svojho tela žiaden zásah, žiadna chémia. Len sa každý deň pozorujem a podľa kvality môjho hlienu viem, či mám plodné dni, alebo neplodné. Cez plodné dni sa samozrejme zdržiavame sexu, a cez neplodné si užívame. Už som 7 rokov vydatá a funguje mi to zatiaľ na 100 %. Keď sme sa rozhodli mať bábätko, tak sa nám to vďaka tejto metóde hneď podarilo. Nemusela som nič vysadzovať, upravovať cykly a neviem čo všetko musia ženy podstúpiť, keď sa najskôr tehotenstvu vyhýbajú umelo, a potom zasa umelo chcú otehotnieť.
Koľko zbytočných problémov si vie človek narobiť pre chvíľkové pohodlie. Stačí trochu trpezlivostí, sebakontroly a môžem si užívať zdravie aj peniaze, ktoré ušetrím.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Ja sa pridavam k Janke a plne s nou suhlasim.
Aj ja som si vyskusala antikoncepciu, brala som cilest z ktoreho som za 3 mesiace pribrala 10 kil, gynekologicka sa chytala za hlavu a predpisala mi ine, uz neviem nazov. Tie boli lepsie, ale tiez to nebolo to prave. Krcove zily, problemy s pletou a nakoniec krcove zily, uz som bola na sklerotizacii a zachvilu sa chystam znovu. Tabletky som vysadila a som spokojna, aj ked krcovych zil sa uz nezbavim... Ale viem ze uz nikdy viac take svinstvo brat nebudem... Teraz som dva roky bez, neotehotnela som a som spokojna... zrucny partner )))
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

ERRI Pozri príspevok
Milá Nina ja výtok nemám žiadny ani sim nemala len prvých pár dní slabé špinenie, tak sme sa zhodli aj s kamarátkami, ale každý organizmus to berie inak.
Ozaj som to nemyslela zle, ale ja fakt ľutujem túto voľbu.

Nepostrehla som či tu niekto opisoval nejaké vedľajšie účinky obyčajnej DANY.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať