Zavrieť

Porady

Koniec s antikoncepciou

Ahojte,
prosím Vás nemáte niekto skúsenosť s vysadením antikoncepcie? Užívam ju dlhodobo už 3 roky a chcela by som zo zdravotných dôvodov skončiť (nerobí mi dobre na pleť, praskajú mi žilky na nohách, opúchajú mi nohy ...)
Neviete mi niekto poradiť ako čo možno najlepšie telo pripraviť na tento šok? Kamarátka mi spomínala, že po vysadení musela chodiť na inekcie aby sa jej cyklus dostal do pôvodných koľají.
Už normálne neviem čo je menšie zlo ... brať alebo nebrať
Aké máte skúsenosti?

Ďakujem všetkým, ktorý prispekú do tejto témy ...
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Chcela by som vás poprosiť, aké skúsenosti máte s vysadením antikoncepcie?
Ako sa to prejavilo na vašom tele? Prosím o konkrétne skúsenosti pozitívne ale aj negatívne. Ďakujem všetkým.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Veľký pozor na nechcené tehotenstvo!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Myslela som okrem toho. Nestraš!
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

vdaka antikoncepcii som mala absolutny prehlad o tom kedy mozem cakat babske dni, doslova na hodinu. a teraz - asi 4 roky je co som vysadila, este stale nemam upraveny menstruacny cyklus, ale nesuvisi to s vysadenim antikoncepcie, lebo ani predtym som sa nemohla riadit nejakym poctom dni, ale behalo to ako chcelo.
inac ziadne negativa. chcela by som upozornit vsetky zeny, ktore sa daju na hormonalnu antikoncepciu, ze je to kamaratka s krcovymi zilami a celulitidou, takze pozor na to, ono ked ma baba 20 tak ju nejake krcove zily netrapia, ale o 15 rokov si bude pekne nadavat.
no a celulitida - ja jem zdravu a vyvazenu stravu asi odjakziva, k tomu kazdy den sport, pitny rezim a celulitudu maj - "jak by smet",ked som bola 1. krat u maserky tak sa ma na rovinu pytala preco neprestanem brat anti..u, a to som ju mala vysadenu uz 3 roky, takze treba si rozmysliet aku formu antikoncepcie uprednostnite
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Jasne,treba si dobre rozmysliet,aku formu uprednostnite. No ako sa hovori,vsetko zle je na nieco dobre. Ja zatial o jej vysadeni ani neuvazujem. Celulitide ani krcovym zilam sa tak ci tak nevyhnem,mam to v rodine. Mne vsak pomohla zbavit sa vsetkych alergii. Kym som ju nebrala, bola som od jari do konca jesene vecne chora. Iba v zime som bola zdrava ako ryba. Dnes si mozem plne uzivat horuce letne dni. A to ju beriem len rok.
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

Takisto prave uvazujem, ze si dam pauzu v uzivani HAK. Beriem Mercilon uz 4 roky, ale v poslednej dobe sa necitim prave najlepsie. Casto ma bolieva hlava, som dost unavena a mam pocit, ze menzes je stale slabsi. Teraz mam 7-dnovu pauzu, tak asi dalsie balenie uz nezacnem brat.
Skusili ste uz niekto ten gel alebo cipky Pharmatex? Moze sa pouzivat aj s kondomom?
Julia
0 0
katty22 katty22

katty22 je offline (nepripojený) katty22

Myslím si, že každej žene vyhovuje niečo iné. Ja som mala dlho DANU, možno aj 8 rokov, samozrejme nie tú istú stále, ale museli mi ju vybrať, mávala som strašne silnú menštruáciu a lekár mi ju už vôbec neodporučil. Po nejakom čase som prešla na HAK, Trinordiol som braa 3 roky a nemala som vôbec žiadne problémy, len pred menzesom ma dosť bolievala hlava. A ked som sa ju rozhodla pre plánované tehotenstvo vysadiť, tiež som nemala žiadne problémy, dokonca sa mi vôbec nerozhádzal cyklus. A musím vyzdvihnúť ešte jednu veľkú výhodu HAK- oveľa slabšie krvácanie. Ale najsilnejšie som aj tak mávala pri DANE!!!! To bolo fakt hrozné. A čo sa týka tej formy- sledovaním plodných a neplodných dní, čítala som o tom, môže to fungovať, ale myslím si ,že najmä u tých žien, ktoré majú pravidelný cyklus.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ja beriem antikoncepciu už 12 rokov, samozrejme s rôznymi prestávkami, napr. na tehotenstvo a kojenie. Zatiaľ som nespozorovala žiadne výrazné nedostatky. Po vysadení žiaden problém, hneď som aj otehotnela /plánovane/.Mne hlavne veľmi pomohla pri menštruačných ťažkostiach. Mávala som veľmi silnú a bolestivú menštruáciu. Teraz je to v pohode, aj keď sa to možno zlepšilo aj kvôli dvom pôrodom.
0 0
mato94 mato94

mato94 je offline (nepripojený) mato94

Prosim vas chcel by som sa spytat že kamaratka vysadila antikoncepcia už pred mesiacom a teraz mesiac už nič neuživa a spali sme spolu s prezervativom aj bez ale všetko čo malo skončiť vonku aj skončilo ale mala dostať kramy stredu a stale ich nema tak sa trocha obavame že čo a ako...tak by som sa chcel spytat že či može mat nato neaky vplyv antikoncepcia že jej meškaju kramy že organizmus ešte neni nato zvyknuty,alebo tak...či to može byť...Dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mato94 Pozri príspevok
Prosim vas chcel by som sa spytat že kamaratka vysadila antikoncepcia už pred mesiacom a teraz mesiac už nič neuživa a spali sme spolu s prezervativom aj bez ale všetko čo malo skončiť vonku aj skončilo ale mala dostať kramy stredu a stale ich nema tak sa trocha obavame že čo a ako...tak by som sa chcel spytat že či može mat nato neaky vplyv antikoncepcia že jej meškaju kramy že organizmus ešte neni nato zvyknuty,alebo tak...či to može byť...Dakujem
ako mala menštruáciu keď vôbec neužívala anti? mala ju pravidelne? dĺžka cyklu?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Moze mat posun cyklu.Ale aj nemusi.Nech si urobi tehotensky test s citlivostou 10.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať