Zavrieť

Porady

Vznik sro a strata

Kedže teraz sme zakladali sro a nemame s tým ktovie kolko skusenosti mal by som jednu otazku :

S.r.o. založena v oktobri vyrobila stratu cca 44 tisic. (iba zriadovacie ) bol zapis z valneho , kde to spoločnici (2) zobrali na vedomie s tým že sa vysporiada v dalsich rokoch ked sa vyrobí zisk v nasledujucich rokoch.
a) musi byť to tam napisane že sa to vysporiada zo zisku dalsieho roka ?
b) v roku 2005 to zauctovat len ako 429 na neuhradenu stratu ?
rezervnz fond este nie je tvorený , bude tvorený zo zisku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    pri splatení ZI 200 000.- pri vzniku spoločnosti do firmy, ste si mali v banke založiť podúčet zákonného rezervného fondu a vložiť tam rovno 5% zo zákl. imania spoločnosti (malo to byť aj uvedené v spoločenskej zmluve)

    zákonný rezervný fond sa potom tvorí zo zisku 5%
    pokiaľ ste mali stratu, pre daný účtovný rok ZRF netvoríte

    stratu preúčtujete na 429 a počkáte ďalší rok na zisk, potom ju znižujete zo zisku
    pokiaľ vám strata narastá, dá sa uhradiť aj zo ZRF - o tom musí rozhodnúť buď konateľ (ako jediný spol. firmy) alebo valné zhromaždenie

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    no a teraz som sa tu dočítala, že ZRF už nemusí byť fyzicky zriadený v banke na podúčte, že sa vedie len v účtovníctve

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Sefcikova
    no a teraz som sa tu dočítala, že ZRF už nemusí byť fyzicky zriadený v banke na podúčte, že sa vedie len v účtovníctve
    Áno už nie je povinnosť mať zriadený podúčet k rez.fondu. Stačí evidencia v účtovníctve.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ostala som stáť teraz pred problémom, kedže mám prvýkrát s.r.o. vykazujúcu stratu. Uvádzam stratu z r. 20o4 v DP v časti D stĺpec 4, alebo až v tom období, keď ju začnem umorovať?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    evina
    Ostala som stáť teraz pred problémom, kedže mám prvýkrát s.r.o. vykazujúcu stratu. Uvádzam stratu z r. 20o4 v DP v časti D stĺpec 4, alebo až v tom období, keď ju začnem umorovať?
    V DP časť D ju uvádzaš, aže keď ju začínaš umorovať. Výsledok hospodárenia uvedieš v II.časti, riadok 100

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ondrejvla
    V DP časť D ju uvádzaš, aže keď ju začínaš umorovať. Výsledok hospodárenia uvedieš v II.časti, riadok 100
    Ďakujem pekne, ale už som v stave kedy pochybujem aj sama o sebe. Vyčerpal ma daňový bonus u FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.