Zavrieť

Porady

den vzniku dan. povinnosti

Chcem sa spytat ci postupujem spravne.

nas zamestnanec vykonava v zahranici inzinierske prace, ktore mi potom fakturyjeme tuzemskej firme v EURach. Teraz mam pripad, ze bol zamestnanec v maroku , prace vykonaval od 3.5. do 24.5., priletel 26.5.
Do faktury som zadala datum vzniku dan. povinnosti 24.5.
Je to spravne? Alebo som mala dat 26.5?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bui Pozri príspevok
    Chcem sa spytat ci postupujem spravne.

    nas zamestnanec vykonava v zahranici inzinierske prace, ktore mi potom fakturyjeme tuzemskej firme v EURach. Teraz mam pripad, ze bol zamestnanec v maroku , prace vykonaval od 3.5. do 24.5., priletel 26.5.
    Do faktury som zadala datum vzniku dan. povinnosti 24.5.
    Je to spravne? Alebo som mala dat 26.5?
    Dátum vzniku daň.povinnosti je 24.05. Vtedy asi boli práce ukončené a odovzdané, a nie dňom príletu zamestnanca.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem. Este jedna mala otazocka.
    Tejto firme ktorej fakturujeme inzinierske prace sme v minulosti fakturovali aj to ze sme mali naklady na skolenie nasho zamestnanca v zahranici , pricom islo o skolenie ktore vyuzije len pre prace pre tuto firmu. V texte faktury bolo napisane fakturujeme Vam skolenie nasho zamestnanca v termine od...do...v Taliansku. Firma nas poziadala aby sme vyhodili z textu slovo v Taliansku, lebo by vraj bol nejaky problem s DPH.
    Aky je rozdiel v tom ked fakturujem inzinierske prace v Maroku...a skolenie v Taliansku? tam im slovo Maroko nevadi....nie som odbornik na DPH, no neviem v com bol problem. Danej firme vykonava uctovnictvo ina firma, a vymazanie textu len odkazali po sekretarke ktora prebera faktury. Takze sa nemam moznost spytat priamo uctovnicky.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    bui Pozri príspevok
    Dakujem. Este jedna mala otazocka.
    Tejto firme ktorej fakturujeme inzinierske prace sme v minulosti fakturovali aj to ze sme mali naklady na skolenie nasho zamestnanca v zahranici , pricom islo o skolenie ktore vyuzije len pre prace pre tuto firmu. V texte faktury bolo napisane fakturujeme Vam skolenie nasho zamestnanca v termine od...do...v Taliansku. Firma nas poziadala aby sme vyhodili z textu slovo v Taliansku, lebo by vraj bol nejaky problem s DPH.
    Aky je rozdiel v tom ked fakturujem inzinierske prace v Maroku...a skolenie v Taliansku? tam im slovo Maroko nevadi....nie som odbornik na DPH, no neviem v com bol problem. Danej firme vykonava uctovnictvo ina firma, a vymazanie textu len odkazali po sekretarke ktora prebera faktury. Takze sa nemam moznost spytat priamo uctovnicky.

    Miesto dodania pri školení je krajina, kde sa školenie uskutočnilo. V tom je pointa.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    to neplati pri inzinierskych pracach?..ktore sa uskutocnili tiez v zahranici...?..ide o prace na projektoch

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    bui Pozri príspevok
    to neplati pri inzinierskych pracach?..ktore sa uskutocnili tiez v zahranici...?..ide o prace na projektoch
    pri inž prácach je miesto dodania podľa §15/7, 15/8/b, t.j. sídlo odberatela.
    Pri školení je to § 15/4 a tam je miesto dodania, kde sa služba školenie vykoná.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    dakujem moc...

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Ak sme štvrťročný platcovia DPH a dodali sme tovar firme dňa 31.5. a 1.6.
    môžme vystaviť spoločnú faktúru s dátumom deň dodania 1.6 alebo na každú
    dodávku faktúru osobitne? Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    martina2006 Pozri príspevok
    Ak sme štvrťročný platcovia DPH a dodali sme tovar firme dňa 31.5. a 1.6.
    môžme vystaviť spoločnú faktúru s dátumom deň dodania 1.6 alebo na každú
    dodávku faktúru osobitne? Ďakujem
    Vystavila by som na každú dodávku /dve daňové povinnosti/ samostatnú faktúru. Ak bol dodaný tovar 31.5. , a taký dátum by mal mať aj dodací list, nemôže byť podľa môjho názoru dodaný 1.6.2007

    den vzniku dan. povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.