Zavrieť

Porady

Reklamacia panskeho obleku

Prajem pekny den... poradi mi niekto?

Otec si kupil pansky oblek, ktory vsak mal na sebe iba tri krat, pretoze sa velmi krci. Dal ho reklamovat a majitel predajne ho poslal na reklamaciu vyrobcovi-dodavatelovi, ktory nakoniec reklamaciu neuznal s odovodnenim:

"Reklamacia neopodstatnena vzhladom k tomu, ze material je vyrobeny zo 100% vlny, tak krcivost je prirodzenym javom pri noseni a pouzivani, takze reklamacia sa neuznava."

Z Obchodneho zakonniku vyplyva, ze za kvalitu predavaneho tovaru voci spotrebitelovi pravne zodpoveda predavajuci. Zodpoveda aj za vady, o ktorych nevedel, nie je rozhodujuce ci ide o vady zjavne alebo skryte, ktore sa prejavia az pri pouzivani veci.

Na co ma otec vlastne pravo pri reklamacii? Dakujem.
Naposledy upravil ZUZULIK 26A : 31.05.07 at 19:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    [quote=ZUZULIK 26A;470872]Prajem pekny den... poradi mi niekto?

    Otec si kupil pansky oblek, ktory vsak mal na sebe iba tri krat, pretoze sa velmi krci. Dal ho reklamovat a majitel predajne ho poslal na reklamaciu vyrobcovi-dodavatelovi, ktory nakoniec reklamaciu neuznal s odovodnenim:

    "Reklamacia neopodstatnena vzhladom k tomu, ze material je vyrobeny zo 100% vlny, tak krcivost je prirodzenym javom pri noseni a pouzivani, takze reklamacia sa neuznava."

    Z Obchodneho zakonniku vyplyva, ze za kvalitu predavaneho tovaru voci spotrebitelovi pravne zodpoveda predavajuci. Zodpoveda aj za vady, o ktorych nevedel, nie je rozhodujuce ci ide o vady zjavne alebo skryte, ktore sa prejavia az pri pouzivani veci.

    Na co ma otec vlastne pravo pri reklamacii? Dakujem.[/quote
    V tomto prípade sa postupuje podľa príslušných ustanovení Občianskeho zákonníka nakoľko sa jedná o predaj v obchode na základe spotrebiteľskej zmluvy.
    Pre potreby účastníkov porady som napísala dňa 17.05.2007 v tejto sekcii článok pod názvom Zodpovednosť za vady predanej veci. Odporúčam ho prejsť určite tam nájdete odpoveď na dotaz.

    Reklamacia panskeho obleku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.