Zavrieť

Porady

Poradca podnikateľa

Prosim Vás odoberáte niekto poradcu podnikateľa, alebo niečo obdobné, kde Vám chodia zálohové faktúry, na to ostré a neskôr v budúcom roku vyúčtovanie? Súrne potrebujem poradiť o účtovaní. Ak niekto to má poradte mi prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zálohové faktúry účtujem na 314, ostre faktúry do nákladov s odpočtom DPH
    a odpočítam zálohu.
    314 inventarizujem k 31.12. zálohy na rok 2004 nevyúčtované ku koncu roku využijem pre kvalifikovaný odhad nákladov včítane vyúčtovania, t.j. účtujem rezervu 554/323 na PP
    V budúcom roku vyúčtovanie zasa zúčtujem do nákladov a rozpustím rezervu PP
    s odvolaním sa na vyúčtovaciu faktúru. Program mi to umožnuje zúčtovať už pri faktúre, takže to spláchnem naraz.
    Aký problém?

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Lidka, ostré faktúry - nimi myslela Tanenka vyúčtovacie faktúry kvôli DPH, tie chodia v zmysle zákona o DPH po zaplatení ešte v starom roku, takže o nákladoch nemôže byť reč. Rozumné je preúčtovať základ dane na 314 s analytikou, DPH odpočítať, na konci roka 314 inventarizovať ako píšeš. Rezervu by som tento rok dala na 552, nakoľko ju tvorím zmysle § 19 "Postupov účtovania" a §20 ods.9 zákona o DZP ako zákonnú. Potom postup ko píšeš.
    Pekný večer
    Ingrid

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.