Zavrieť

Porady

opäť platba súkromnou kartou

Pekný deň.
Opäť chcem otvoriť túto tému. Na porade je jej síce až až , ale aj tak potrebujem radu.
Konateľ nakupil tovar do firmy ale platil súkromnou kartou. Aké účty mám použiť:
501+343/379 , 379/221.211
Alebo 501+343/365 , 365/211,221
Ktorý z týchto príkladov je správnejší?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň.
    Opäť chcem otvoriť túto tému. Na porade je jej síce až až , ale aj tak potrebujem radu.
    Konateľ nakupil tovar do firmy ale platil súkromnou kartou. Aké účty mám použiť:
    501+343/379 , 379/221.211
    Alebo 501+343/365 , 365/211,221
    Ktorý z týchto príkladov je správnejší?
    V tomto prípade by som to posudzoval tak, akokeby bol nákup vykonaný hotovosťou. Neuvádzaš akej povahy je uvedený nákup. Ak to bol len drobný nákup materiálovej povahy, tak 501,343/211, ak tovar na sklad, tak 131,343/211. Netreba si komplikovať situáciu cez záväzkové účty. Tie by som použil len v prípade, keby konateľ trval na tom, aby mu peniaze boli vrátené na jeho osobný účet. V tom prípade je to prakticky jedno, ak je konateľ zároveň spoločníkom, tak 365, ak je posudzovaný ako pracovník, tak 333.
    Naposledy upravil DušanČ : 30.05.07 at 04:49

    opäť platba súkromnou kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.