Zavrieť

Porady

Kúpa ojazdeného auta Opel Zafira 7-miestne z Nemecka

Ahojte poraďáci,
dnes ma môj klient postavil pred hotovú vec, a to, že si kúpil ( kúpno-predajná zmluva) v Nemecku ojazdené auto, ktoré si chce zaradiť do majetku firmy a zároveň si odpočítať DPH. Prezerala som si nejaké príspevky , ktoré sa tomu venovali, ale sú z roku 2005 tak neviem, či nenastali nejaké zmeny. Teraz chce klient odo mňa vedieť, či sa to vôbec dá a ak niečo zbabral, ako to teraz napraviť. Vopred všetkým za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Tak po mojich predoslych zalozenych temach, pri ktorych som sa pytal na podobne veci si trufnem na zaklade rad poradakov odpovedat .

    Odpocitat DPH si nemoze ak to zaraduje do majetku firmy. Cize to musi samozdanit - kedze je to evidentne osobne vozidlo - 7 miestne. Patri tym padom do kategorie M1.
    Ak by bolo 5-miestne s mriezkou a v kategorii N1 priamo od vyrobcu, tak mam pocit, ze su tam este nejake specialne podmienky a potom by to slo .
    Ale podla najnovsich zakonov sa po dodatocnom pridani mriezky neda odpocitat DPH - auto musi byt takto vybavene od vyrobcu.

    Mmm teraz uz len pockat na odbornikov, aby posudili/opravili/doplnili.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    aňuša Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    dnes ma môj klient postavil pred hotovú vec, a to, že si kúpil ( kúpno-predajná zmluva) v Nemecku ojazdené auto, ktoré si chce zaradiť do majetku firmy a zároveň si odpočítať DPH. Prezerala som si nejaké príspevky , ktoré sa tomu venovali, ale sú z roku 2005 tak neviem, či nenastali nejaké zmeny.
    V tejto oblasti. Nie. A veľa príspevkov je z roku 2006 ... a v roku 2007 sa zmenil zákon viacnemenej iba so zreteľom na zníženú sadzbu dane a to sa Vás netýka.

    Nemusíte sa báť. Keby bola zmena, na Porade by sme to už vedeli.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    aňuša Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    dnes ma môj klient postavil pred hotovú vec, a to, že si kúpil ( kúpno-predajná zmluva) v Nemecku ojazdené auto, ktoré si chce zaradiť do majetku firmy a zároveň si odpočítať DPH.
    No a na to, aby sme mohli odpovedať ste zadali veľmi málo informácií.

    Skúste si vyhľadať príspevky, ktoré som riešila ... nedávno aj auto z Nemecka.

    Kúpa ojazdeného auta Opel Zafira 7-miestne z Nemecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.