Zavrieť

Porady

Zdaňovanie bez zmluvy / praca pre irsku spoločnosť

Dobrý deň,
ako študent som dostal ponuku pracovať zo Slovenska pre írsku spoločnosť. Nepodpisujem zmluvu, iba "všeobecné pravidlá" a nie som teda k nim v žiadnom zamestnaneckom pomere. Oni ma klasifikujú ako "intependent contractor" (teda nezávislý prispievateľ?). Platený budem prevodom na účet, ale vyžadujú, aby som platby mal riadne zdanené a výkaz o daniach im predkladal. Existuje na Slovensku možnosť ako to vykonať bez toho aby som si nutne založil živnosť? Teda môžem štátu odviesť daň z príjmu, ktorý mi posiela írska spoločnosť za moju prácu na Slovensku? (Pričom vzhľadom na povahu práce ju môžem vykonávať kdekoľvek, nielen na Slovensku).
A ešte podotázka, zmení sa niečo ak prestanem byť študentom - budem zamestnaný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    kkappabear Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ako študent som dostal ponuku pracovať zo Slovenska pre írsku spoločnosť. Nepodpisujem zmluvu, iba "všeobecné pravidlá" a nie som teda k nim v žiadnom zamestnaneckom pomere. Oni ma klasifikujú ako "intependent contractor" (teda nezávislý prispievateľ?). Platený budem prevodom na účet, ale vyžadujú, aby som platby mal riadne zdanené a výkaz o daniach im predkladal. Existuje na Slovensku možnosť ako to vykonať bez toho aby som si nutne založil živnosť? Teda môžem štátu odviesť daň z príjmu, ktorý mi posiela írska spoločnosť za moju prácu na Slovensku? (Pričom vzhľadom na povahu práce ju môžem vykonávať kdekoľvek, nielen na Slovensku).
    A ešte podotázka, zmení sa niečo ak prestanem byť študentom - budem zamestnaný?
    Treba sa informovať na daňovom úrade, je možné, že len Vám pridelia DIČ (nemusíte zakladať živnosť) a budete daň odvádzať. Ak prestanete byť študentom, zmenia sa podmienky na odvod do ZP.

    Zdaňovanie bez zmluvy / praca pre irsku spoločnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.