Zavrieť

Porady

Prečíslovanie riadkov v peňažnom denníku

Dobrý deň,

mám nahodené JU v Money S 3, doklady mám usporiadané aj očíslované chronologicky, len som ich nahodila do softu podľa druhu, t. z. najprv som nahodila banku, potom pokladňu výdaj, pokladňu príjem ...
V peňažnom denníku mám teraz riadok 36,37,151,183,38,...

Dajú sa v Money "prečíslovať" riadky v peňažnom denníku?
(nechcem prečíslovať doklady, len riadky )

Ďakujem za Vašu odpoveď.
Usporiadat
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

a mas nastavene zoradenie podla datumu, alebo podla cisla dokladu?
ja to tiez tak robim, najprv nahodim banku, potom pokladnu podla datumu vystavenia a nemam s tym problem
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Ja robím JÚ v MRP a podobným spôsobom: najskôr nahodím banku, pokladňu...
Potom sa nastavím na možnosť : "prečíslovanie riadkov podľa dátumu" a je to.
Ide to pekne dátumovo chronologicky za sebou. Určite aj v Money S3 bude nejaká podobná voľba.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Viem ako to funguje v MRP, riadky sa v MRP dajú prečíslovať ľahko, ale presne túto funkciu : "prečíslovanie riadkov podľa dátumu " som v Money S3 nenašla.
Zoradenie mám nastavené podľa dátumu.
Ja s tým nemám problém, len som to chcela pekne usporiadané , jednoducho "uhladené", aby som nemala poprehadzované čísla riadkov v denníku. Čiže tak, ako mi vzostupne nasledujú čísla dokladov, aby boli vzostupne za sebou nasledovali čísla riadkov.
Ak si nastavím zotriedenie podľa dátumu - mám poprehadzované čísla riadkov, ak si nastavím zotriedenie podľa riadkov - poprehadzuje to dátumy.
Proste : chýba mi tu funkcia : prečíslovanie riadkov podľa dátumu. ( Tí, ktorí robia s MRP, vedia čo chcem).
Preto som chcela vedieť, či je takáto funkcia aj v Money.
Alebo nechávate riadky v peňažnom denníku "poprehadzované" ?
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Pointa peň.denníka je v tom, že to musí ísť chronologicky dátumovo za sebou
v riadkovaní. Preto je tam /aspoň v MRP tá voľba/. Pokiaľ ste si istý, že tá voľba v Money nie je, určite prejdite na iný druh programu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

danielko Pozri príspevok
Viem ako to funguje v MRP, riadky sa v MRP dajú prečíslovať ľahko, ale presne túto funkciu : "prečíslovanie riadkov podľa dátumu " som v Money S3 nenašla.
Zoradenie mám nastavené podľa dátumu.
Ja s tým nemám problém, len som to chcela pekne usporiadané , jednoducho "uhladené", aby som nemala poprehadzované čísla riadkov v denníku. Čiže tak, ako mi vzostupne nasledujú čísla dokladov, aby boli vzostupne za sebou nasledovali čísla riadkov.
Ak si nastavím zotriedenie podľa dátumu - mám poprehadzované čísla riadkov, ak si nastavím zotriedenie podľa riadkov - poprehadzuje to dátumy.
Proste : chýba mi tu funkcia : prečíslovanie riadkov podľa dátumu. ( Tí, ktorí robia s MRP, vedia čo chcem).
Preto som chcela vedieť, či je takáto funkcia aj v Money.
Alebo nechávate riadky v peňažnom denníku "poprehadzované" ?
Money S3 je dobrý program, určite treba iba hľadať, možo pomôže F1.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Cca pred dvoma mesiacmi som prešla z MRP na Money S3, zatiaľ som s ním oveľa spokojnejšia ako s MRP, akurát mám tento jeden vyššie uvedený problémik, a ani v F1 som nenašla naň riešenie.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

danielko Pozri príspevok
Cca pred dvoma mesiacmi som prešla z MRP na Money S3, zatiaľ som s ním oveľa spokojnejšia ako s MRP, akurát mám tento jeden vyššie uvedený problémik, a ani v F1 som nenašla naň riešenie.

Dosť "zásadný problémik"
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Pprecislovat riadky v penaznom denniku nie je mozne. AVSAK penazny dennik, ktory vidite v menu uctovnictvo, penazny dennik nie je penaznym dennikom. Je to zdrojova databaza na zostavenie tlaciva PENAZNY DENNIK. Tlacivo penazneho dennika najdete v ceste: Uctovnictvo, tlacove zostavy, penazny dennik. V tomto tlacive su doklady automaticky chronologicky usporiadane podla datumu a tomu je prisposobene aj cislovanie riadkov dennika.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lion Topoľčany Pozri príspevok
Pointa peň.denníka je v tom, že to musí ísť chronologicky dátumovo za sebou
v riadkovaní. Preto je tam /aspoň v MRP tá voľba/. Pokiaľ ste si istý, že tá voľba v Money nie je, určite prejdite na iný druh programu.
Takúto základnú funkciu by mal mať každý dobrý program pre jednoduché účtovníctvo, ak takúto funkciu nemá, je lepšie ho vrátiť a kúpiť si iný. (Ja robím s ALFOU a bez tej funkcie by som ju nechcela, je to na nezaplatenie). Že mi to potom vytlačí denník v správnom poradí sa mi nezdá dosť výhodné.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ako píše Atreides, funkcia prečíslovania riadkov v PD nie je potrebná, nakoľko pri tlači PD sa jednotlivé položky usporiadajú podľa dátumu.
0 0
alderonka alderonka

alderonka je offline (nepripojený) alderonka

Ja používam MONEY už niekoľko rokov /slovenskú aj českú verziu/ a musím povedať, že najväčšiu medzeru majú v tom, že sa doklady nedajú prečíslovávať. Ja som mala podobný problém pri mzdách. Zobrala som novú firmu, kde som nahrávala databázu 350 zamestnancov a nakonci som nejako omylom vymazala zamestnanca s osobným číslom 5. Volala som do Money, nech mi poradia ako ho tam znovu dostanem a bohužiaľ taká možnosť nebola. Poradili mi nech mu dám najbližšie voľné číslo /351/, čo je samozrejme blbosť. Tak ma to nahnevalo, že som si v ten deň objednala olymp a na mzdy už výlučne používam ten. Možno keby sme sa užívatelia MONEY spojili a každý zvlášť im napísal, že nám prekáže, že sa nedajú prečíslovávať doklady chronologicky podľa účtovného dátumu, možno by sa s tým trochu pohrali a čakl by nás milý upgrade. Čo vy na to?
0 0
alderonka alderonka

alderonka je offline (nepripojený) alderonka

Práve som napísala do MONEY, či s tým prečíslovávaním mienia niečo robiť. Keď mi pošlú odpoveď, dám Vám vedieť. Zatiaľ sa môžte pridať a tiež ich osloviť s touto požiadavkou. Uvidíme, či to pomôže.
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

Ahojte, chcela som sa spýtať, ako je to s tým prečíslovaním v programe Money? Oslovil ma klient s účtovaním práve v tomto účt softvéry, pretože oni začali používať demoverziu. Problém je ale v tom, že mi tam chýba práve tá funkcia preúčtovania dokladov. Nosia mi papiere raz za mesiac dva a doklady sú dátumovo rozhádzané. Dá sa to, alebo nie. Už ma to štve, lebo ak chce vložiť doklad so starším dátumom je s tým problém. Viete mi niekto poradiť? vopred ďakujem.
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

sameika Pozri príspevok
Ahojte, chcela som sa spýtať, ako je to s tým prečíslovaním v programe Money? Oslovil ma klient s účtovaním práve v tomto účt softvéry, pretože oni začali používať demoverziu. Problém je ale v tom, že mi tam chýba práve tá funkcia preúčtovania dokladov. Nosia mi papiere raz za mesiac dva a doklady sú dátumovo rozhádzané. Dá sa to, alebo nie. Už ma to štve, lebo ak chce vložiť doklad so starším dátumom je s tým problém. Viete mi niekto poradiť? vopred ďakujem.

posúvam, prosím o radu
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ja som napísala do Money ohľadom možnosti prečísľovania a napísali mi, že za 10 rokov som druhá, ktorá ich o to žiada. Som len ja taká príliš aktívna alebo ich o to naozaj nikto (až na 1 výnimku) nežiadal?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Polly404 Pozri príspevok
Ja som napísala do Money ohľadom možnosti prečísľovania a napísali mi, že za 10 rokov som druhá, ktorá ich o to žiada. Som len ja taká príliš aktívna alebo ich o to naozaj nikto (až na 1 výnimku) nežiadal?
Ja pracujem s ALFOU a bežne prečíslovávam riadky. Hlavne u tých neporiadnych zákazníkov je to veľká výhoda, keď po mesiaci zistia, že ešte našli nejaký doklad
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Česi už môžu prečíslovavať doklady v money aspoň v pokladni a v interných dokladoch.
doplnky k MoneyS3 Agenda Plus
zásuvný modul pro ekonomický systém Money S3

Charakteristika:
Doplněk umožňuje provádět operace, které nejsou standardní součástí Money, např. přečíslovat pokladní či interní doklady podle datumu, trvale odstranit smazané záznamy nebo zkontrolovat posloupnost číselných řad.
Stáhněte si
Agenda Plus - verze 1.02 * zdroj:http://www.lanconsult.cz/agenda-plus.html


Dotazovala som sa v Cígleri, či chystajú aj slovenskú verziu programu na prečíslovanie dokladov podľa dátumu, oznámili mi, vraj spravili pred niekoľkými rokmi doplnok KILDELETE - zmazávanie prečiarknutých a voľných dokladov a prečíslovanie budú robiť až keď to budú žiadať používatelia programu money.
Asi treba písať, písať, písať na tech.podporu
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

len doplním:
- doplnky k MoneyS3 Zásuvný modul Agenda Plus
pre ekonomický systém Money S3


Agenda Plus - na stránke cígleru už ponúkajú aj pre nás ako doplnok prečíslovanie dokladov pokladne a interných dokladov /JÚ aj PÚ/
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

stačí to len nainštalovať? nemôže mi to niečo ovplyvniť?
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Môžeš to nainštalovať, nič to neovplyvní, len je to len 30 dňová bezplatná verzia - treba potom objednať.
Ja ju mám a zjednodušilo - hlavne zrýchlilo robotu, hlavne u tých čo doklady nenosia poriadne a potom donesú niekde zo šuflíčku zabudnuté.Nehladaj ikonu na ploche po naištalovaní ale po otvorení money , zásuvné moduly - agenda plus - použitie je jednoduché
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať