Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane z príjmov FO zo závislej činnosti a funk.pôžitkov za r.06

Dobrý deň poraďáci. Nehnevajte sa na mňa, že zakladám novú tému, ktorá sa tu už určite opakovala. Nezakladám ju preto že neviem hľadať v porade, ale preto lebo presne neviem čo mám hľadať. Dnes mi prišla výzva z DÚ, že sme nepodali HLásenie o vyúčtovaní dane z príjmov FO zo závislej činnosti a funkčných pôžitkov za r.2006. Priznám sa, že ja vôbec neviem čo odomňa chcú. V r.2006 sme zamestnávali na dohodu jedneho brigádnika. Vyplatenú mzdu mal do 5 000,-. Ja som myslel, že prihlásenie, odhlásenie v SP a podaný výkaz na DÚ sme splnili oznamovaciu povinnosť , odviedli sme odvody a tým to u nás končí.

Prosím vás nenájde sa tu dobrá dušička , ktorá mi poradí a to:
1) kde nájdem tlačivo Hlásenie.....
2) potreboval by som pomoc s vyplnením.

Prosím je to dosť súrne, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vinja je offline (nepripojený) Vinja

    Vinja
    Aj za brigádnikov musíš podávať na DÚ Hlásenie -to tlačivo čo od teba žiadajú dostaneš na DÚ alebo stiahneš na portáli daňového riaditeľstva
    alebo kúpiš v ševte.To bolo treba podať do 31.marca 2007 za rok 2006

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Ahoj, už som si tlačivo vytlačil z drsr. Dúfam, že je to ono. Ide o tlačivo:
    Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods.8 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkov na daň a o daňovom bonuse /ďalej len "hlásenie") je to prosím vás správne tlačivo?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Riky Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci. Nehnevajte sa na mňa, že zakladám novú tému, ktorá sa tu už určite opakovala. Nezakladám ju preto že neviem hľadať v porade, ale preto lebo presne neviem čo mám hľadať. Dnes mi prišla výzva z DÚ, že sme nepodali HLásenie o vyúčtovaní dane z príjmov FO zo závislej činnosti a funkčných pôžitkov za r.2006. Priznám sa, že ja vôbec neviem čo odomňa chcú. V r.2006 sme zamestnávali na dohodu jedneho brigádnika. Vyplatenú mzdu mal do 5 000,-. Ja som myslel, že prihlásenie, odhlásenie v SP a podaný výkaz na DÚ sme splnili oznamovaciu povinnosť , odviedli sme odvody a tým to u nás končí.

    Prosím vás nenájde sa tu dobrá dušička , ktorá mi poradí a to:
    1) kde nájdem tlačivo Hlásenie.....
    2) potreboval by som pomoc s vyplnením.

    Prosím je to dosť súrne, ďakujem.
    Tlačivo by si mal mať správne .
    Ak však píšeš, že ste mali len dohodára s príjmom do 5000.- , pokiaľ si neuplatňoval nezd. časť, mali ste podať len Oznámenie o zrážkovej dani - príloha č. 2 a štvrťročný prehľad by bol nulový, takisto aj ročné hlásenie. V podstate ak máš za rok štvrťročné prehľady a uložíš si ich vedľa seba, do hlásenia nasčítaš riadky z prehľadov a sumár zapíšeš do hlásenia - časť I. Čísla riadkov z prehľadov sa zhodujú s číslami riadkov v hlásení.

    Hlásenie o vyúčtovaní dane z príjmov FO zo závislej činnosti a funk.pôžitkov za r.06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.