Zavrieť

Porady

Dôchodca - skrátený úväzok a dovolenka

Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc v komplikovanom prípade. Máme zamestnanca, ktorý je starobný dôchodca od mája 2006. Od 1. júla 2007 bude mať skrátený úväzok po dohode so zamestnávateľom na 50%. Nie je mi jasné ako mu platiť dovolenku. Zatiaľ som postupovala tak, že som prepočítala nárok na dovolenku do 30. júna 2007 a od 1.7.2007. Do 30.6. má nárok 15 dní D (celý rok- 30 dní). Keďže si nestihne vyčerpať D do konca júna, ako to bude s čerpaním v druhej povolici roku? Bude mať 15 dní dovolenky, ktorá by mala byť zaplatená na 8 hodín a 15 dní dovolenky, ktorá by mala byť zaplatená na 4 hodiny. Ako mu budem platiť dovolenku z prvej polovici roku, keď ju bude čerpať napríklad v auguste. Zamestnávateľ ani zamestnanec nesúhlasia s preplatením dovolenky.
Dúfam, že som to napísala jasne, ja sama som z toho zmätená.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    zuzka0104 Pozri príspevok
    ... Bude mať 15 dní dovolenky, ktorá by mala byť zaplatená na 8 hodín a 15 dní dovolenky, ktorá by mala byť zaplatená na 4 hodiny...
    Takýto postup nevyplýva zo zákona. Odporúčam preštudovať aspoň jednu z množstva tém na Porade, ktoré sa touto otázkou zaoberali.

    zuzka0104 je offline (nepripojený) zuzka0104

    zuzka0104
    Ďakujem za radu, ale tie názory sú tak rôzne na túto tému, že mám z toho ešte väčší zmätok.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Keď máš zmätok urobte to takto:
    Zamestnávateľ nariadi zamestnancovi čerpanie dovolenky do 30.6.2007 v takom rozsahu aby mal do 30.6.2007 vyčerpaných 15 dní dovolenky. Zamestnanec si ich vyčerpá a od 1.7.2007 mu zostane na čerpanie zvyšných 15 dní.

    Dôchodca - skrátený úväzok a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.