Zavrieť

Porady

Materská a sviatok

Ahojte všetci, prosím o radu. V máji mi odišla jedna zamestnankyňa na materskú dovolenku, je to moja prvá materská tak som bola z toho ... Vtedy som študovala a nejako som sa dopátrala, čo treba kam poslať. Ale teraz mám opät problémik a hľadám to už 2 hodiny, ale nenašla som to a nemám sa s kým poradiť. Kto s tým prosím robíte, dajte mi vedieť. Teraz v máji boli 2 štátne sviatky a program mi i po nahodený dochádzky celý mesiac MD počíta mzdu 920 Sk z týchto 2 sviatkov. Je to tak? Platí sviatky materskej zamestnávateľ? Moc mi pomôže každá rada, lebo už neviem, kde by som to hľadala.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ak je vypísaná na materskú, zamestnávateľ už neplatí nič. Určite program prepočítať mzdu za sviatky nemal - asi bude nesprávne nahodená materská - nemoc.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Marykayka Pozri príspevok
    Ahojte všetci, prosím o radu. V máji mi odišla jedna zamestnankyňa na materskú dovolenku, je to moja prvá materská tak som bola z toho ... Vtedy som študovala a nejako som sa dopátrala, čo treba kam poslať. Ale teraz mám opät problémik a hľadám to už 2 hodiny, ale nenašla som to a nemám sa s kým poradiť. Kto s tým prosím robíte, dajte mi vedieť. Teraz v máji boli 2 štátne sviatky a program mi i po nahodený dochádzky celý mesiac MD počíta mzdu 920 Sk z týchto 2 sviatkov. Je to tak? Platí sviatky materskej zamestnávateľ? Moc mi pomôže každá rada, lebo už neviem, kde by som to hľadala.
    Ďakujem
    Materské platí sociálna poisťovňa.
    Pravdepodobne si niečo nenastavila alebo nenahrala v programe správne. Obvykle treba v prípade materskej dovolenky zmeniť stav z evidenčného na mimoevidenčný. Vtedy zvykne výpočet prebehnúť "bez závad". Ak chceš podrobnejšie informácie, odporúčam hľadať odpoveď v niektorej z podsekcií Porady v sekcii "Účtovné softvéry".

    Marykayka je offline (nepripojený) Marykayka

    Som 23 ročná, slobodná, minulý rok som dokončila EU v Bratislave, Fakultu hospodárskej informatiky, odbor účtovníctvo - audítortvo a v tejto oblasti som i zostala pracovať. ...viac Marykayka
    Díky moc, skúsim zmeniť ten stav, to ma nenapadlo, prípadne ručne vymažem tie 2 sviatky v dochádzke u nej, tam ma pustí a budem to riešiť u výrobcu software. Ďakujem, ste zlatí

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Marykayka Pozri príspevok
    Díky moc, skúsim zmeniť ten stav, to ma nenapadlo, prípadne ručne vymažem tie 2 sviatky v dochádzke u nej, tam ma pustí a budem to riešiť u výrobcu software. Ďakujem, ste zlatí
    Ak som dobre pozrel používaš MRP na mzdy. Tento problém výrobca asi nevyrieši. Už to tu bolo párkrát preberané. Ja to riešim tak, že jednoducho nerátam mzdu, keď je na materskej.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Pri materskej musiš zadať 23 pracovných dni, nie 21. Mal by sa ta program pýtať aj na kal.dni, to znamena, že zadaš od 01.05. do 31.05.a program by ti uz mal sam nahodiť, že to robí 23 prac.dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.