Zavrieť

Porady

prilohy k RZZP typ B

prosim vas, treba k RZZP B prikladat nejake prilohy? teta v poistovni splietala nieco o vypise z danoveho priznania... pripadne este nieco ine?
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mishoo Pozri príspevok
prosim vas, treba k RZZP B prikladat nejake prilohy? teta v poistovni splietala nieco o vypise z danoveho priznania... pripadne este nieco ine?

K RZZP typ B netreba prikladať prílohy.
Výpis z daňového priznania sa dáva na Sociálnu poisťovňu do 30.6. ale to už je o inom
0 0
mishoo mishoo

mishoo je offline (nepripojený) mishoo

katkaj, mas u mna fiktivnu cokoladku dovolim si male odbocenie, nech zbytocne nezakladam novy toppic: tento rok som prvykrat podaval DP (za r2006, zivnostnik)-ak som to spravne pochopil tak do 30.6. sa musim prihlasit na socialke aj s tym vypisom z DP? treba tam este nejake dokumenty?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mishoo Pozri príspevok
katkaj, mas u mna fiktivnu cokoladku dovolim si male odbocenie, nech zbytocne nezakladam novy toppic: tento rok som prvykrat podaval DP (za r2006, zivnostnik)-ak som to spravne pochopil tak do 30.6. sa musim prihlasit na socialke aj s tym vypisom z DP? treba tam este nejake dokumenty?
Do sociálky sa prihlasuješ do 30.06 iba v tom prípade, ak ti vznikne povinnosť platiť odvody. Szčo je povinný platiť odvody do SP v prípade ak jeho hrubý príjem presiahne 12x minimálnej mzdy (za rok 2006 to bolo 91.200,- SK). Ale samozrejme nie je vylúčené prihlásiť sa ako dobrovoľne poistená osoba.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

smith Pozri príspevok
Do sociálky sa prihlasuješ do 30.06 iba v tom prípade, ak ti vznikne povinnosť platiť odvody. Szčo je povinný platiť odvody do SP v prípade ak jeho hrubý príjem presiahne 12x minimálnej mzdy (za rok 2006 to bolo 91.200,- SK). Ale samozrejme nie je vylúčené prihlásiť sa ako dobrovoľne poistená osoba.
Len doplním že aj keď nie je povinnosť sa prihlásiť ako platca poistného tak výpis z DP treba do 30.6. odovzdať
0 0
mishoo mishoo

mishoo je offline (nepripojený) mishoo

prijem bol vyssi ako spominane minimum. cize sa prihlasit musim. len by ma zaujimalo ake dokumenty musim mat so sebou pri prihlasovani (vypis z DP,...).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mishoo Pozri príspevok
prijem bol vyssi ako spominane minimum. cize sa prihlasit musim. len by ma zaujimalo ake dokumenty musim mat so sebou pri prihlasovani (vypis z DP,...).
Výpis z DP a kópiu ŽL
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mishoo Pozri príspevok
prijem bol vyssi ako spominane minimum. cize sa prihlasit musim. len by ma zaujimalo ake dokumenty musim mat so sebou pri prihlasovani (vypis z DP,...).
Prinesieš výpis z DP a vypíšeš Registračný list. Ten ti dajú na sociálke alebo si ho stiahni na stránke www.socpoist.sk
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

mishoo Pozri príspevok
prosim vas, treba k RZZP B prikladat nejake prilohy? teta v poistovni splietala nieco o vypise z danoveho priznania... pripadne este nieco ine?

K tlačivu typ B priložíš potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A) a Odpis z RZ (časť B potvrdenia).

Nájdeš ho tu: http://www.rzzp.sk/?a=2 Formulár č. 18
0 0
mishoo mishoo

mishoo je offline (nepripojený) mishoo

dakujem vam obom
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Netka Pozri príspevok
K tlačivu typ B priložíš potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A) a Odpis z RZ (časť B potvrdenia).
Odpis sa dáva len ak bola zmena poisťovňe k 1.1.2007 a dáva sa do súčasnej poisťovne
0 0
mishoo mishoo

mishoo je offline (nepripojený) mishoo

este ma napadlo-dokedy treba uhradit nedoplatky zdravotnej poistovni, ktore mi vysli v rzzp? lebo ak do konca juna tak mam troska problem...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mishoo Pozri príspevok
este ma napadlo-dokedy treba uhradit nedoplatky zdravotnej poistovni, ktore mi vysli v rzzp? lebo ak do konca juna tak mam troska problem...
Máš čas do konca októbra
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mishoo Pozri príspevok
este ma napadlo-dokedy treba uhradit nedoplatky zdravotnej poistovni, ktore mi vysli v rzzp? lebo ak do konca juna tak mam troska problem...
Do 30.09.2007 31.10.2007
0 0
mishoo mishoo

mishoo je offline (nepripojený) mishoo

dakujem, aspon nejaka dobra sprava po tom, co som zmercil polozku 56
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mishoo Pozri príspevok
dakujem, aspon nejaka dobra sprava po tom, co som zmercil polozku 56
Asi ti to nepomôže ale tiež som neskákala od radosti keď som pozrela na ten riadok
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

Ahojte, ak sa píše o prílohách - dnes som bola v zdr.poisťovni a musím doložiť k ročnému zúčtovaniu doklad zo sociálnej poisťovni o tom, že manželovi boli vyplácané nemocenské dávky (nakoľko bol v roku 2006 PN) inak mu neuznajú PN a bude musieť platiť aj za čas na PN. Takže doklad zo SP a ešte kópie PN.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

Netka Pozri príspevok
K tlačivu typ B priložíš potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A) a Odpis z RZ (časť B potvrdenia).

Nájdeš ho tu: http://www.rzzp.sk/?a=2 Formulár č. 18

Robím prvýkrát ročné zúčtovanie a práve som sa dočítala že je potrebné priložiť k nemu aj prílohu - potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A).
Chcem využiť možnosť podať RZ poštou - doporučene. Máte s tým niekto skúsenosť? Zašlú mi potvrdené potvrdenie, alebo ako to vlastne funguje?
-------------
Zita
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

drako Pozri príspevok
Robím prvýkrát ročné zúčtovanie a práve som sa dočítala že je potrebné priložiť k nemu aj prílohu - potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A).
Chcem využiť možnosť podať RZ poštou - doporučene. Máte s tým niekto skúsenosť? Zašlú mi potvrdené potvrdenie, alebo ako to vlastne funguje?
-------------
Zita
Zitka, skús zaslať aj s potvrdením a uvidíš či Ti pošlú potvrdenie späť. Mne ZP prihlášky zamestnancov v pohode posielajú orazenú kópiu späť.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

Muška Pozri príspevok
Zitka, skús zaslať aj s potvrdením a uvidíš či Ti pošlú potvrdenie späť. Mne ZP prihlášky zamestnancov v pohode posielajú orazenú kópiu späť.
rada by som ale mala istotu,pretože neviem či stačí podací lístok ako doklad, kedže na ňom nie je uvedené čo posielate.
Nikto s tým nemáte skúsenosť?
------------
Zita
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ZP Dôvera v pohode prijíma RZZP zaslané poštou s tým, že ak k RZZP bolo priložené aj "Potvrdenie", zasielajú ho poistencovi orazítkované naspäť na jeho adresu.

Ak to iné poisťovne nerobia, pripomínam, že termín 30.9. sa blíži.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať