Zavrieť

Porady

preprava a priznanie

Ahojte, chcem sa opýtať, mám prepravu do členských štátov, oslobodenú od DPH, uvádzam takto fakturovanú sumu do niektorého riadku priznania DPH???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Miestom dodania prepravných služieb je ČŠ, pretože tieto služby sú objednané a dodané pre zákazníka, kt. má pridelené IČ DPH v inom ČŠ ako v ČŠ začatia prepravy. Fa je bez DPH a zákazník z ČŠ uplatní k prijatej službe jeho daň.

    Miesto dodania je prenesené 16/1. Do DP neuvádzate.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    eha Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opýtať, mám prepravu do členských štátov, oslobodenú od DPH, uvádzam takto fakturovanú sumu do niektorého riadku priznania DPH???
    Ďakujem
    Preprava osôb ? Preprava tovaru ?

    Objednávateľ je registrovaný (identifikovaný) pre daň v inom čl. štáte ?

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    Je to preprava tovaru a objednávateľ je registrovaný pre daň v inom ČŠ.
    Betka ďakujem krásne!!!

    Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

    Janca1
    Dovolím si k tejto teme pridať otázku.
    Prepravca tovaru registrovaný pre DPH na Slovensku bude robiť prepravu po prvý krát a ja si chcem overiť či som si správne vyložila zákon o DPH aby som neurobila chybu pri fakturácii. Prikladám tabuľku kde som uviedla možnosti ktoré môžu nastať. Ak by sa mi niekto na to mohol pozrieť a odsúhlasiť alebo vyvrátiť budem vďačná. Už som tu našla podobnú tabuľku ale niektorých veciam som nerozumela, tak pre istotu.....

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Janca1 Pozri príspevok
    Dovolím si k tejto teme pridať otázku.
    Prepravca tovaru registrovaný pre DPH na Slovensku bude robiť prepravu po prvý krát a ja si chcem overiť či som si správne vyložila zákon o DPH aby som neurobila chybu pri fakturácii. Prikladám tabuľku kde som uviedla možnosti ktoré môžu nastať. Ak by sa mi niekto na to mohol pozrieť a odsúhlasiť alebo vyvrátiť budem vďačná. Už som tu našla podobnú tabuľku ale niektorých veciam som nerozumela, tak pre istotu.....
    Preštudujte si ešte raz tabuľku uverejnenú na porade ( od Mušky ), ak máte nejasnosti opýtajte sa. V tej Vašej sú chyby - týkajú sa napr. prepravy SR-SR pre odberateľa z EU. V takom prípade je miesto dodania prepravnej služby SR a slov. prepravca (platiteľ DPH) by faktúroval túto službu so slov. DPH, teda nedôjde k prenosu daňovej povinnosti. Prenos daňovej povinnosti môžete aplikovať iba pri medzištátnej preprave tovaru. Ďalej musíte posudzovať aj to, či odberateľ je alebo nie je identifikovaný pre daň (DPH).

    Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

    Janca1
    Ešte raz som sa na to pozrela a chápem to takto.
    Budeme prepravovať iba pre platiteľa DPH z EU takže ak budeme robiť prepravu tovaru v rámci SR tak uplanime na cenu DPH a odvedieme. Ostatné prípady ktoré sú uvedené v tabuľke od Mušky či je to už preprava SR-EU, EU-SR, EU - EU je uvedené "prenos DPH" to znamená že fakturujeme bez DPH a povinnosť zdaniť má odberateľ EU či už prepravujeme v rámci jeho krajiny EU alebo inej krajiny EU. Dufam, že teraz je to dobre. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.