Zavrieť

Porady

nedokončená výroba?

V roku 2004 sme zadali projektantovi požiadavku na vypracovanie projektu na stavbu pre zákazníka. Projekt sme vyplatili, ale stavba sa zatiaľ nerealizovala. Môžem si cenu projektu uplatniť ako náklad a už sa tým nezaoberať, alebo to treba potom premietnuť do nedokončenej výroby? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Ďakujem za odpoveď. Ale tajne som dúfala, že si to môžem dať do nákladov, bez nedok. výroby.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    zalezi od toho, ci sa v buducnosti bude stavba realizovat podla projektu - ak ano, potom sa uctuje o NV, ak nie, mozes to dat rovno do nakladov ako nezrealizovanu ponuku.

    stanca je offline (nepripojený) stanca

    stanca
    Ako by ste riešili takúto situáciu, nevieme si poradiť:

    stavebná firma:
    -účtujeme materiál rovno do nákladov celý rok, t. z., všetko sa nakupuje rovno na stavby a hneď sa to spotrebuje. V decembri sme robili na stavbe, ktorá k 31.12. nebola vyfaktúrovaná, ale nakupovali sme materiál - vznikli na nejaké N.V priebehu roka vôbec neúčtujem o nedokončenej výrobe (121/611). Môžem na konci roka zaúčtovať N, ktoré mi vznikli a neboli vyfaktúrované týmto zápisom?Ako inak by sa to dalo riešiť?

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Zlatica - to isté mi tvrdí majiteľ, keď som mu vravela, že nám vplyvom toho projektu stúpne základ dane (je to dosť veľká čiastka). Ide o to, že na projekte je uvedené - projekt pre stavebné povolenie. Ale my ako dodávateľská firma sme ho potrebovali ako podklad pre vypracovanie cenovej ponuky. Bolo to v auguste 2004 a my ešte stále nevieme, či sa stavba bude realizovať. No a čo teraz?

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Stanča, ja som to urobila na konci roka 2003 tak isto. Tiež účtujem priamo všetko do nákladov.

    stanca je offline (nepripojený) stanca

    stanca
    Neviem, či som Ťa správne pochopila, zaúčtovala si to 121/611 ? A ako si to dostala na 121?

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    No celý rok účtujem 501,518/321 a na konci obdobia stav zistený inventarizáciou dám 121/611. Na začiatku bud. obdobia máš zač. stav na 121 to potom preúčtuješ ako 611/121.A znova celý rok na 501,518/321 a na konci obdobia 121/611.

    stanca je offline (nepripojený) stanca

    stanca
    Aha, už sa mi trošku rozvidnieva, vieš, robím závierku prvýkrát, takže nemám v tom skúsenosti. Zatiaľ ďakujem, keď by som niečo nevedela, tak sa budem pýtať.

    nedokončená výroba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.