Zavrieť

Porady

KS 221 nesedí s PS v HK

Ahojte. Potrebujem radu od skusenejších. Prevzala som účtovníctvo v ktorom v hlav. knihe KS 221 mal jednu analytiku, v skutočnosti boli 3 účty, potom som to preúčtovala na 3 analytiky, cez ID, lenže mi vznikol rozdiel o niekoľko tisíc menej. Teraz by som to mala preúčtovať do iných prevádzkových nákladov, 548 ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nájsť rozdiely...! Nie sú to náhodou účty v cudzej mene , tam by to boli kurzové rozdiely, alebo to je kontokorent , čo by bolo menšie zlo. Alebo ešte: 261 je nulová ? Pokladňa súhlasí ?

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Účet v cudzej mene nebol, ani kontokorent, na účte 261 je zostatok 143,40 Sk, a s čím mi ma súhlasiť pokladňa? Ďakujem.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ak v skutočnosti spočítaš zostatky všetkých troch účtov, tak ti to sedí s 221? To ti nesedí k 1.1 07 alebo k tomu čo si účtovníctvo preberala?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    SMartina Pozri príspevok
    Účet v cudzej mene nebol, ani kontokorent, na účte 261 je zostatok 143,40 Sk, a s čím mi ma súhlasiť pokladňa? Ďakujem.
    S inventúrou. Posledná fyzická inventúra pokladne + príjmy v pokladni - výdavky v pokladni = konečný stav pokladne.

    Ideme hľadať problém ďalej . Ručné alebo programové spracovanie ?

    Napr. ja vediem v MRP pokladničnú knihu, ktorú zaúčtujem do denníka. Skontrolujem si , či mi súhlasí jeden modul s druhým. Stalo sa mi, že som si preklepla účet, a chyba bola na svete. Alebo strojový dátum a reálny dátum, ktorý má byť na doklade, vie narobiť pekný nesúlad.
    Alebo v jednom programe som si nezadala správne druh dokladu výdaj, príjem a kým som na to prišla, že mám účtované MD a D opačne...

    221 pred preúčtovaním sedela na súčet zostatkov jednotlivých účtov ?

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ja som dostala hlavnu knihu od predchodzajucej pani ktorá to robila. Ona to robila v POHODE a ja mám OMEGU. Nahodila som si PS z HK do obdobia nultého. Potom som si rozpísala PS z bankových výpisov, ktoré sú k 31.12.06 a vyšlo mi o 2.263,65 Sk viac na účte. A všetky 3 účty boli na jednej analytike.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Áno, ak v skutočnosti spočítam všetky 3 účty tak nesedia s 221 ku konečných zostatkom a zároveň aj počiatočným zostatkom z výpisu.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    221 pred preúčtovaním sedela na súčet zostatkov jednotlivých účtov ? nie nesedelo to ani v starom roku, ako keby neboli skontrolované zostatky na účtoch či sedia aj v hlavnej knihe na konci roka.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Neviem či to takto pôjde: do počiatočných stavov interného dokladu si nahoď tak ako si stavy účtov dostala a do bankového účtu vo FIRMA, NASTAVENIE, BANKOVÉ ÚČTY v záložke NASTAVENIA si zadaj počiatočný stav bankového účtu správne. Potom zaúčtuj v internom doklade tú rozdielnu sumu na účet napr. 568 AE ako nedaňové náklady/221 a bude to ako pripočítateľná položka. Inak to zatiaľ neviem vyriešiť. Skús, či to takto ide.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    SMartina Pozri príspevok
    ...nie nesedelo to ani v starom roku, ako keby neboli skontrolované zostatky na účtoch či sedia aj v hlavnej knihe na konci roka.
    SMartina Pozri príspevok
    Ja som dostala hlavnu knihu od predchodzajucej pani ktorá to robila. Ona to robila v POHODE ...
    Je to vidieť. Zrejme v "pohode" nevysporiadala chybu.

    Východiskom by mala byť inventúra ... overte si či je k zostatkom na účtoch vypracovaný inventúrny súpis, a aké obsahuje položky.

    Ak sa jedná o chybu, doporučujem opravu minulých účtovných období, prípadne, ak je toho viac aj otvorenie účtovných kníh ak je pred schválením účtovnej závierky.

    KS 221 nesedí s PS v HK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.