Zavrieť

Porady

E-mail v nemčine

Prosím o radu: chcem zo svojho PC poslať e-mail v nemeckom jazyku. Chcem vedieť, či je možné klávesnicu nejakým spôsobom prepnúť. Jedná sa mi o to, že nemôžem do e-mailu písať o s dvoma bodkami, u s dvoma bodkami a vadí mi to.
A ešte jedná otázočka: treba si dávať zvlášť pozor, keď sa posielajú
e-maily do zahraničia?
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marek32 je offline (nepripojený) marek32

    marek32
    ü : stlačte klávesu Alt a súčasne napíšte číslo 0252
    ö : stlačte klávesu Alt a súčasne napíšte číslo 0246

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Hansa Pozri príspevok
    Prosím o radu: chcem zo svojho PC poslať e-mail v nemeckom jazyku. Chcem vedieť, či je možné klávesnicu nejakým spôsobom prepnúť. Jedná sa mi o to, že nemôžem do e-mailu písať o s dvoma bodkami, u s dvoma bodkami a vadí mi to.
    A ešte jedná otázočka: treba si dávať zvlášť pozor, keď sa posielajú
    e-maily do zahraničia?
    Ďakujem!
    Môžeš si aj klávesnicu prepnúť, ak máš nainštalovanú nemeckú. V pravo dole máš v takej malej kocke SK. Keď na to klikneš, môžeš prepínať medzi všetkými, čo máš nainštalované. Potom ale miesto ú budeš mať ü a miesto ô budeš mať ö.

    A na čo si chceš dávať pozor pri e-maili do zahraničia? V internete neexistuje zahraničie a tuzemsko, z tohto hľadiska je to jedno. Je len daná e-mailová adresa a keď je platná a existujúca, môže byť provider aj na druhom konci sveta, bude doručená tak isto, ako keď je providerom slovenský server.

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    ja by som skor odporucal nepouzivat diakritiku v mailoch, kedze servre su nastavene rozne a byva so zobrazenim casto problem,
    v nemcine sa to da elegantne obist a je to dokonca aj spisovne:
    namiesto u s 2 bodkami sa napise ue
    namiesto o s 2 bodkami oe... atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.