Zavrieť

Porady

Splátkový kalendár s 0,10 Sk

Potrebovala by som poradiť, splácame služobné auto. Splátkový kalendár máme vystavený na sumu 9 500,10 Sk mesačne. Takto som aj vystavovala VPD. Ale učtovníčka mi tento tyzden povedala, že musim vystaviť nové doklady, kde tých 10 halierov nebude. Nejde mi to ale do hlavy, pretože ked si spočítame splátky tak za desať splátok po 10 hal. to robí už korunu. Ako to potom učtovnicka bude počitat ked jej tých 10 hal.tam nedam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Problém je v tom že v hotovosti tých 0,10 Sk vyplatené určite nebolo, lebo také mince neexistujú. Preto treba tie VPD prerobiť lebo sú nereálne. A po desiatich splátkach môžete vyplatiť o 1,- Sk naviac a rozdiel sa zrovná.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nevidím problém, kedže nemáme 0,10 hal, nemôžeme nimi ani cez pokladňu preplatiť, odporúčam zaokruhľovanie na 0,50 hal,alebo celú korunu, to znamená spočítať si 5, alebo 10 splátok a doplatiť.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Viem ze take haliere neexistuju, ale pytali sme sa v banke a povedali nam, že tých 10 hal.tam musi ostať, lebo to skresli celkovu sumu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri bezhotovostnej platbe problém nie je, tam úhrada prebehne aj v halieroch, ale pri úhrade v hotovosti problém musí byť, s tým nič nenarobíš, ostáva iba zaokruhľovať. Ak to nechcete komplikovať, lízing uhrádzajte bezhotovostne.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Takže musia byť tie VPD zaokruhlene. Dobre, mozem to spraviť aj tak, že to zaokruhlim dole na cele koruny a kazda desiata splátka bude o korunu viac?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ináč sa to nedá, iba vystaviť VPD na celé, alebo 0,50 hal. a potom ustrážiť splátky a doplatiť.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Tweety Pozri príspevok
    Ináč sa to nedá, iba vystaviť VPD na celé, alebo 0,50 hal. a potom ustrážiť splátky a doplatiť.
    Ďakujem pekne, urobím to tak.
    Tweety, pišem si nazov temy

    Splátkový kalendár s 0,10 Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.