Zavrieť

Porady

doprava z EU a DPH

Prosim o pomoc!!!!!!!

Som platca DPH.

Česka firma mi vyfakturovala prepravu tovaru z Holandska na Slovensko. Na fakture je vyčislene aj DPH . Takze mam zaplatit sumu + cesku DPH /Kč/.

Je možne odpocitat si tuto DPH na Slovensku? Ja o tom neviem. Už som sa pytal viacerych a niekto tvrdi, že faktura ma byt bez DPH a iny zase, že tam ma byt DPH lebo preprava sa zacina v inom state ako je sidlo prepravcu. Takze teraz mam z toho hotovy.... Do priznania DPH som uvedenu fakturu zaučtoval nasledovne:
PRIZNANIE r. 9 - zaklad DPH prepocitany na SKK , r. 10 DPH zo zakladu v SKK.
ODPOčET: r. 15 DPH zo zakladu v SKK. /to iste ako r. 10/


Prosim poradte mi niekto, kto ma skusenosti v podobnych zalezitosiach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Faktúra je vystavená nesprávne, má byť bez DPH. Preto si požiadaj dodávateľa o jej prepracovanie. Aj keby bola vystavená správne, nikdy si nemôžeš uplatňovať odpočet DPH iného štátu DÚ cestou DP v SR. Túto DPH je možné si uplatniť len v tom štáte DÚ, ktorého sa týka, a to za podmienok, ktoré vymedzuje zákon o DPH toho štátu DÚ. Preto si oprav DP, kým ho odovzdáš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.