Zavrieť

Porady

výpis z DP

Ahojte, kde by som našla tlačivo Výpis z DP, ktoré sa odovzdáva do Soc.poisť. díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Pomôžte mi prosím, vypisujem ako laik pre seba vypis z DP za rok 2006 pre SP. mala som prijmy ako fyzicka osoba zo závislej činnosti a taktiež ako živnostnik. V ktorom riadku výpisu zapisujem prijem zo zavislej činnosti?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Darina1234 Pozri príspevok
    Pomôžte mi prosím, vypisujem ako laik pre seba vypis z DP za rok 2006 pre SP. mala som prijmy ako fyzicka osoba zo závislej činnosti a taktiež ako živnostnik. V ktorom riadku výpisu zapisujem prijem zo zavislej činnosti?
    Dávaš tam len príjem podľa par. 6

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ďakujem, takže dávam tam len príjmy zo živnosti,ktoré mám 127 217Sk, moje výdavky sú 266 815,Sk. Ako to je s odvodom do SP? Vznikla mi povinnosť ich platiť?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Povinnosť vznikla,príjmy boli vyššie ako 91 200,-za rok 2006,k 1.7.2007 sa treba prihkásiť na soc.poist.a od 1.7.2007 budeš platiť 2 520,-sk z min.VZ

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ešte raz ďakujem. Odvody si vyrátam z tabuľky, ktorú som tu niekde videla priloženú.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Odvody budeš platiť z minimálneho vymer. základu ako Ti napísala vikinka. Ak potrebuješ tú tabuľku, tak je tu: http://www.porada.sk/showpost.php?p=470084&postcount=20

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Existuje už výpis z DP za rok 2007 __??

    Nemohla som rýchlo pridať novú tému , tak som to šupla sem.

    vďaka

    emily 2

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    emily 2 Pozri príspevok
    Existuje už výpis z DP za rok 2007 __??

    Nemohla som rýchlo pridať novú tému , tak som to šupla sem.

    vďaka

    emily 2
    nie - na stránke www.socpoist.sk je ešte staré tlačivo za rok 2006

    -------
    Veronika

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Doniesol som si tlačivo Výpisu zo soc.poist. Ak ste ho už videli, poradíte čo s riadkom 12? Musí sa vypísať?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    dopravca Pozri príspevok
    Doniesol som si tlačivo Výpisu zo soc.poist. Ak ste ho už videli, poradíte čo s riadkom 12? Musí sa vypísať?
    Ak si si uplatňoval takú nezd. čiastku a chceš si ju uplatniť aj pri výpočte odvodov, tak ho vypisuješ, ak nie, tak necháš prázdne...

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Ak si si uplatňoval takú nezd. čiastku a chceš si ju uplatniť aj pri výpočte odvodov, tak ho vypisuješ, ak nie, tak necháš prázdne...

    Čiže ak mám život. poistku vyššiu ako 12000,- tak tam napíšem 12000,-?

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    dopravca Pozri príspevok
    Čiže ak mám život. poistku vyššiu ako 12000,- tak tam napíšem 12000,-?
    áno

    Dank je offline (nepripojený) Dank

    Dank
    Dobrý večer poraďáci. Ten riadok 12 - veľmi tomu nerozumiem na čo potrebuje soc.poisťovňa mať túto informáciu... A ešte doložiť potvrdením príslušnej poisťovne... Mám taký pocit, že na budúci rok budú chcieť aj sumu na vkladnej knižke. A ako je uvedené dole na tlačive - príjmy uvedené v riadkoch 01,02,03,04,06,07 a 08 slúžia na účely posúdenia vzniku povinného poistenia....

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ak si uplatníš poistné, môžeš platiť menšie odvody. Napr. na r. 10 máš ZD Sk 200 000,--, tvoj VZ by bol cca Sk 8300,--, čo je viac ako minimum. Ak si uplatníš zaplatené poistné napr. Sk 12 000,--, dostaneš sa pod Sk 8 100,-- a tým pádom platíš odvody z minima.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.