Zavrieť

Porady

Bonus - PHM pri vozidle

Dobrý deň,

pri kúpe vozidla sme dostali bonus na vyčerpanie pohonných hmôt / vo forme kreditnej karty na sumu 10.000,- / vo výške 10.000,- Sk.
Chcem sa spýtať ako to účtovať.
ja by som to zaúčtovala podľa § 78 ods. 4 Postupy účtovania : bezodplatne nadubudnutý majetok. Lenže toto nie je majetok - PHM. :-(
Myslím si, že by sa ale malo zaúčtovať do výnosov a na konci by to bola odpočitateľná položka k daňovému priznaniu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mimi Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pri kúpe vozidla sme dostali bonus na vyčerpanie pohonných hmôt / vo forme kreditnej karty na sumu 10.000,- / vo výške 10.000,- Sk.
    Chcem sa spýtať ako to účtovať.
    ja by som to zaúčtovala podľa § 78 ods. 4 Postupy účtovania : bezodplatne nadubudnutý majetok. Lenže toto nie je majetok - PHM. :-
    Myslím si, že by sa ale malo zaúčtovať do výnosov a na konci by to bola odpočitateľná položka k daňovému priznaniu.
    Lenže toto je majetok.

    martinau je offline (nepripojený) martinau

    martinau
    Mala som to aj ja. Audítorka povedala, že účtovať ako dar do výnosov:

    325/648

    Keď budeš kupovať PHM, vždy ti dajú bloček o kúpe spolu s vytlačeným bločkom "CCS bonus". Tento bloček riadne zaúčtuješ do nákladov, DPH si nárokuješ:

    501,343/325

    Všetko cez interné doklady

    Daj pozor, či prípis o darovaní bonusu je vystavený na firmu. Ak nie, potom všetko neuznané.

    Bonus - PHM pri vozidle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.