Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz-dodatočný

Prosím Vás poraďte mi. Z DÚ som dostal oznámenie, že do 15 dní od doručenia výzvy mám opraviť súhr.výkaz na ktorom bolo uvedené nesprávne, neexistujúce IČ DPH pred ČR za 1 Q.07. Opravili sme si vo svojom účtovníctve správne ič dph pre čr a mňa teraz zaujíma, či som povinný podať dodatočný súhr.výkaz i keď sa mi hodnoty nemenili, zmenilo sa len ič dph. Prosím o rýchlu odpoveď, ešte dnes to potrebujem odovzdať, lehota mi už pomaly doplynieva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Ďakujem a ešte sa spýtam, všetko zostane tak , ale len zmením namiesto chybného ič dph to správne?

    natalycom je offline (nepripojený) natalycom

    natalycom
    najskôr sa vystornuje povodna suma pod zlým IC DPH a potom sa napíše hodnota pod správnym IC DPH. čiže dodatočný súhrnný výkaz bude obsahovať dva riadky, dve rozdielne IC DPH a tú istú smu raz mínusovú a raz kladnú :-)

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    natalycom Pozri príspevok
    najskôr sa vystornuje povodna suma pod zlým IC DPH a potom sa napíše hodnota pod správnym IC DPH. čiže dodatočný súhrnný výkaz bude obsahovať dva riadky, dve rozdielne IC DPH a tú istú smu raz mínusovú a raz kladnú :-)
    To myslíš vážne, tak ako to potom bude?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Tak, ako píše natalycom.
    Na rozdiel od iných dodatočných priznaní, prehľadov a hlásení v tomto prípade sa v dodatočnom súhrnom výkaze uvádzajú len doplnené a opravené údaje.

    natalycom je offline (nepripojený) natalycom

    natalycom
    Emgeton, môžem mať jednu otázočku. Keď opravíš niektoré riadky v súhrnnom výkaze ako bude vyzerať suma na prednej strane? Zadáš tam celkovú hodnotu dodaneho tovaru za stvrtrok, alebo len hodnotu opravenych riadkov? ...v tomto jedinom nemam uplne jasno a v pripade potreby by sa mi to celkom zislo.
    Dakujem

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    natalycom Pozri príspevok
    Emgeton, môžem mať jednu otázočku. Keď opravíš niektoré riadky v súhrnnom výkaze ako bude vyzerať suma na prednej strane? Zadáš tam celkovú hodnotu dodaneho tovaru za stvrtrok, alebo len hodnotu opravenych riadkov? ...v tomto jedinom nemam uplne jasno a v pripade potreby by sa mi to celkom zislo.
    Dakujem
    Podľa mňa by tam mali byť iba údaje, kt. sa uvádzajú v dodatočnom výkaze. T.j. hodnotu opravených riadkov.

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Milí kolegovia , prosím vás poraďte mi teda ako to má byť.
    Uvediem príklad:

    -riadny súhr.výkaz obsahoval nasledovné:

    CZXXXXXXXX hodnota 100 000
    ITXXXXXXXX hodnota 200 000
    CZUUUUUUUU hodnota 500 000

    na prednej strane je spočítana hodnota v sume 800 000
    Stal sa omyl u obchodníkov , z toho dôvodu podávam dodatočný súhr.výkaz so zmeneným prvým ič dph s hodnotou 100 000.-

    - Dodaot.výkaz bude teda takýto?

    CZPPPPPPPPP hodnota 100 000
    ITXXXXXXXX hodnota 200 000
    CZUUUUUUUU hodnota 500 000
    a na prednej strane 800 000,-?????

    alebo iba:

    CZXXXXXXX hodnota - 100 000
    CZPPPPPPPP hodnota 100 000
    a na prednej strane O.-????

    Potrebujem 100 % vedieť ako to má byť, pretože zajtra to musí byť na DÚ a moji 2 štatut. idú ráno preč. Ak by to bolo zle , potom mi to už nebude mať znova kdo podpísať. Prosím....

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Podľa mňa správne neni ani jeden a ani druhý spôsob. Ja myslím, že správne to bude takto.

    CZXXXXXXXX hodnota O.-
    CZPPPPPPPP hodnota 100 000

    a na prednej strane bude 100 000. hm??? čo vy na to ostatní poraďáci?

    natalycom je offline (nepripojený) natalycom

    natalycom
    renča1 Pozri príspevok
    Podľa mňa správne neni ani jeden a ani druhý spôsob. Ja myslím, že správne to bude takto.

    CZXXXXXXXX hodnota O.-
    CZPPPPPPPP hodnota 100 000

    a na prednej strane bude 100 000. hm??? čo vy na to ostatní poraďáci?
    súhlasím :-)

    natalycom je offline (nepripojený) natalycom

    natalycom
    Stále by ma však zaujímal Váš názor na celkovú sumu na prvej strane výkazu. ak opravujem napr. sumu na troch riadkoch, dám do celkovej hodnoty len tieto tri uvedené riadky v dodatočnom výkaze, alebo tam zadám celkovú hodnotu dodaných tovarov za štvrťrok ???
    Aký máte na to názor poraďáci? Toto sa bohužiaľ v žiadnom poučení nedá vyzistiť.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    natalycom Pozri príspevok
    Stále by ma však zaujímal Váš názor na celkovú sumu na prvej strane výkazu. ak opravujem napr. sumu na troch riadkoch, dám do celkovej hodnoty len tieto tri uvedené riadky v dodatočnom výkaze, alebo tam zadám celkovú hodnotu dodaných tovarov za štvrťrok ???
    Aký máte na to názor poraďáci? Toto sa bohužiaľ v žiadnom poučení nedá vyzistiť.

    Ja keď som podávala dodatočný súhrnný výkaz, tak som sa osobne pýtala na DÚ a povedala mi, že na prvej strane môže zostať suma nevyplnená alebo sa tam vyplní suma za celý Q alebo že sa tam môže dať aj suma z opravených riadkov. Ja som tam potom uviedla sumu z opravených riadkov a tak som to aj odovzdala.

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Dobrý deň všetkým. Včera som bol odovzdať dodatočný súhrnný výkaz. Pre istotu som si zobral ešte jedno prázdne tlačivo s podpismi od štatutárov . Pani z Daň.Úradu mi to kázala vyplniť, tak že buď storno suma a zároveň kladná suma alebo tak ako uviedla renča1. Oba spôsoby boli správne. Na prednú stranu som uviedol sumu z druhej strany.Ďakujem všetkým za čas a rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.