Zavrieť

Porady

Putovný pohár

Ahoj poraďáci, firma nám každý rok cez leto usporiadava letné hry, kde máme súťaž a kúpili putovný pohár, kde si dajú vyryť svoje obchodné meno a tento pohár ostane vo firme. Poradíte mi či je tento pohár daňový výdavok a kam ho zaúčtovať? Ďakujem.
Naposledy upravil rommy : 27.06.07 at 12:12 Dôvod: pravopisný škriatok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    určite by som to nedal ako daňový výdavok...poprvé neslúži na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov a ak máte namysli reklamný predmet ten je uznateľný len do 500 sk bez dph a musel by ísť ku klientom ako reklamný predmet a nie ako výhra za niečo..takže určite nie ako da
    ový a účtoval by som to klasicky na 513/a

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, skryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza, rys, rysovať, Korytnica, rýdzi, rýdzik, brýzgať, rytier, trýzniť, rým, ryha, kryha, poryv, úryvok, Torysa, ryšavý, prýštiť, trysk, kryštál, rýľ, rytmus

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Braňo Pozri príspevok
    ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, skryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza, rys, rysovať, Korytnica, rýdzi, rýdzik, brýzgať, rytier, trýzniť, rým, ryha, kryha, poryv, úryvok, Torysa, ryšavý, prýštiť, trysk, kryštál, rýľ, rytmus
    Toto je poriadne , ale dobréééé.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Gabi03 Pozri príspevok
    Toto je poriadne , ale dobréééé.
    Nemyslím, že je to mimo témy. vyryť je s tvrdým.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Braňo Pozri príspevok
    Nemyslím, že je to mimo témy. vyryť je s tvrdým.
    Téma je o daňových či nedaňových nákladoch putovného pohára.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    I´m sorry, hanbím sa, to bol určite ten škriatok, ktorý chodí aj do novín ďakujem za upozornenie
    Ale inak ďakujem za pomoc, tiež som myslela, že je to nedaň. výdavok, ale zmiatol ma ten nápis firmy.

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    Keďže aj my sme zorganizovali letné hry o putovný pohár s vyrytým logom firmy, rada by som sa opýtať. Peňažné výhry sú do 5 tis. Sk za každého zamestnanca, spolu 18 tis. Sk, mám odviesť zrážkovú daň a oznámiť DÚ? alebo výhra zo súťaže do 5 tis., ale to je jednotlivo pre zamestnanca, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.