Zavrieť

Porady

zemiakové a iné placky

ahojte,

teraz je najvhodnejsi cas na zeleninove a zemiakove jedla, tak vyskusajte, niekedy tecu slinky, len ked to clovek cita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    BeaY - ozaj parádička. Presne dnes som chcela niečo takéto pohľadať, veľmi sa to teraz zíde. Díky moc. Eva

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Beay. Môžem pridať?! - je to skoro o rok na to, čo si pridala svoje ty. Jak nim pridám register. Prosím ne, nemyslela som to v zlom
    Naposledy upravil Zitulda : 06.12.08 at 20:23

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Pridám jeden, čo bol nedávno v Receptári na Prime:
    0,5 kg zemiakov postrúhať na jemno, 0,5 kg nahrubo, do toho dáme 2 vajíčka, podľa chuti surovú pomletú hydinovú pečeň (kuraciu, husaciu, kačaciu), pridáme soľ, čierne korenie, majoránku, vytlačený cesnak, trošku strúhanky, nakoniec prilejeme mlieko na zjemnenie, poriadne premiešame a vypracujeme cestíčko, z ktorého na rozpálenej panvici vypražíme placky.
    Príloha: dusená červená kapusta, opražená cibuľka
    Mňam, mňam...

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Dobre ze si to vytiahla, tie placky su super, dakujem.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Modroocko Pozri príspevok
    Pridám jeden, čo bol nedávno v Receptári na Prime:
    0,5 kg zemiakov postrúhať na jemno, 0,5 kg nahrubo, do toho dáme 2 vajíčka, podľa chuti surovú pomletú hydinovú pečeň (kuraciu, husaciu, kačaciu), pridáme soľ, čierne korenie, majoránku, vytlačený cesnak, trošku strúhanky, nakoniec prilejeme mlieko na zjemnenie, poriadne premiešame a vypracujeme cestíčko, z ktorého na rozpálenej panvici vypražíme placky.
    Príloha: dusená červená kapusta, opražená cibuľka
    Mňam, mňam...
    Tak, toto som nepoznala, určite vyskúšam. Tej pečene je lepšie viac, alebo menej. Koľko dávate vy na toto množstvo zemiakov?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Zitulda Pozri príspevok
    Beay. Môžem pridať?! - je to skoro o rok na to, čo si pridala svoje ty. Jak nim pridám register. Prosím ne, nemyslela som to v zlom
    Za tú prílohu si zaslúžiš veľký bod.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Zitulda Pozri príspevok
    Beay. Môžem pridať?! - je to skoro o rok na to, čo si pridala svoje ty. Jak nim pridám register. Prosím ne, nemyslela som to v zlom
    Aj v tych od BeaY je register,ale na konci

    klaura je offline (nepripojený) klaura

    klaura
    práve som robila cuketové:

    Na hrubom strúhadle nastrúhame 250g očistenej cukety, pridáme 4 PL ovsených vločiek, posolíme a necháme chvíľu postáť. Cuketa pustí vodu a vločky ju vsajú. Potom pridáme 1 vajce, 1 PL hladkej múky, lisovaný cesnak, majoránku, ml.čierne korenie. Opekáme na malom množstve tuku a podávame horúce.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Betina 8 Tak to dopadne, ak niečo nedopozeráme do konca tu je prosím - Mea culpa - za nepozornosť
    ALDI Tebe zase ďakujem za prehliadnutie mojej nepozornosti a za udelenie bodu.

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    klaura Pozri príspevok
    práve som robila cuketové:

    Na hrubom strúhadle nastrúhame 250g očistenej cukety, pridáme 4 PL ovsených vločiek, posolíme a necháme chvíľu postáť. Cuketa pustí vodu a vločky ju vsajú. Potom pridáme 1 vajce, 1 PL hladkej múky, lisovaný cesnak, majoránku, ml.čierne korenie. Opekáme na malom množstve tuku a podávame horúce.
    Klaura my robíme tieto placky podobne, len nahrubo nastrúhanú cuketu posolíme a necháme odstáť, potom ju vyžmýkame a odstránime z nej pustenú štavu, lebo tej pustí naozaj veľa. A až po vyžmýkaní pridáme vločky podľa potreby (múku nedávame), vajce, vegetu, korenie, cesnak, majoranku a ešte k tomu nahrubo nastrúhany tvrdý syr (može byť aj údený). Vytvarujeme placky (fašírky) obalíme v stráhanke a vyprážame. S novými zemiakmi a zeleninovým šalátom je to vynikajúce jedlo a ten syr sa tam naozaj oplatí dať .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.