Zavrieť

Porady

DPH z lizingu - uplatnenie po úhrade?

Poraďte prosím - mám splátkový kalendár, platím lízing. DPH si uplatňujete pri úžitkovom vozidle podľa splátkového kalendára v každom mesiaci napr.30,1,2005 , alebo podľa úhrady?Ak napríklad zaplatím neskoro, až 1,2,2005, kedy mám nárok na odpočet zo splátky za 1/2005? - vďaka.
možno je to banálna otázka, ale hádame sa tu tak by som poprosila názory iných(príp.§). vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Ja som presvedčená o tom, že DPH si možno uplatniť priebežne mesačne, nakoľko splátkový kalendár je vlastne daňový doklad (po novom faktúra). Takže nie až po zaplatení.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    iva
    Ja som presvedčená o tom, že DPH si možno uplatniť priebežne mesačne, nakoľko splátkový kalendár je vlastne daňový doklad (po novom faktúra). Takže nie až po zaplatení.
    je to i môj názor - robím to tak, avšak nemám prelúskané § - či náááhodou pri finančnom lízingu nie je nejaká výnimka...? - prevzala som fimu, kde to účtovníčka uplatňovala až po úhrade a ide o kamiony, takže veľké sumy..., chcem mať istotku.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moc vďaka - potvrdili ste mi moju verziu - fajn. dííííík

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    sway odcitujem ti už spomínaný DUPP 1/05 " Daňová povinnosť pri dodávaní služby vzniká podľa § 19 ods.2 v deň dodania služby. Lízing má charakter opakovane dodávanej služby. t.j. je to deň, kedy má byť podľa zmluvy zaplatené za opakovane dodávanú službu."

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Ahojte poradí mi niekto?Učtujeme v JU.Sme platcami DPH.Stalo sa že podnikatel zaplatil splátku /lesing auto/ skor.Podla leasingovej zmluvy/ktorá mi slúží ako daňový doklad/ mala byt uhradená v marci on ju uhradil už vo februári a preto mi leasingová spoločnost vystavila faktúru /čo inak nerobí/ a na nej je dátum zaplatenia 25.2.2005 dátum vystavenia 1.3.2005 je tam uvedené že je to splátka ktorá mala byř zaplatená v marci.Túto faktúru som automaticky musela zaevidovat do knihy došlých faktúr čo mi MRP řahá do daövých dokladov -teda do DPH..Čo teraz s DPH kedy ju dat do DP DPH vo februári alebo v marci.Ja si myslím že vo februári ale neviem či to je správne.Poraďte prosím niekto.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    lízingová spoločnosť vystavila faktúru s dátumom prijatia platby 25.2.2005, pretože musí za február túto DPH odviesť. To znamená, že aj Ty si ju môžeš v tomto mesiaci odpočítať.

    DPH z lizingu - uplatnenie po úhrade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.