Zavrieť

Porady

RZZP

Dobrý večer, prvý krát som sa stretla s rzzp, chcela by som sa opýtať, z čoho sa to tam vyratáva, zo základu dane z DP za rok 2006, a do kedy sa má uhradiť nedoplatok. Keď bol len živnostníkom, použije tlačivo B? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    anabella Pozri príspevok
    Dobrý večer, prvý krát som sa stretla s rzzp, chcela by som sa opýtať, z čoho sa to tam vyratáva, zo základu dane z DP za rok 2006, a do kedy sa má uhradiť nedoplatok. Keď bol len živnostníkom, použije tlačivo B? Ďakujem za odpoveď
    Ak je živnostníkom celý rok 2006 použije tlačino B.
    Ak bol aj zamestnaný tak S, SA, SB, poprípade X, XA, XB
    Vyrátaš to z rozdielu príjmov a výdavkov.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Treba vyplniť jednotlivé mesiace s počtami dní a s minimálnym vymeriavacím základom / 6.900 /

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    anabela, stiahni si z www.kros.sk , editovatelné tlačivo a to ťa bude samé navádzať ako to vyplníš,

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Stĺpce 41 a 42 vyplňaš v prípade, ak je v riadku 29 suma nižšia ako 82800.- Sk. do riadku 26 dávaš uhradené poistné, ktoré sa týka len roku 2006, aj keby si ho zaplatila dnes. Do riadku 27 dávaš údaj z riadku 42 v DP , prípadne 43, ak bola strata, v tom prípade dávaš aj znamienko mínus. Riadok 28 je poistné do zdravotnej poisťovne, o ktoré si si v účtovníctve ponížila základ dane.
    Nedoplatky sa uhrádzajú do 31. 10. 2007.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    anabella
    anabella Pozri príspevok
    tak fajn, fakt tu viete poradiť, nie každý všetko vie a všetko ovláda
    anabella, darmo sa urážaš. Myslela som to dobre. Chcela som Ťa iba usmerniť ako pracovať s Poradou. Za pár mesiacov si založila celkom 26 tém. Z toho 17 tém s názvom Jednoduché účtovníctvo, 6 tém s názvom Daňové priznanie a 2 témy týkajúce sa RZZP. Vieš si predstaviť ako by Porada vyzerala keby sme sa tak správali všetci?

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Ďakujem za rady, a odkaz pre Aljok, tak ma navigovali na začiatku, keď som sa cez súkromnú správu pýtala ako pridať príspevok, takže sorry, že mi tak poradili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.