Zavrieť

Porady

konateľ -

Mám dilemu ako zaúčtovať, túto operáciu. Konateľ si zaplatil 3-týždňový jazykový kurz nemčiny cez agentúru. Po skončení kurzu dostane certifikát. Spoločnosť sa zaoberá maloobchodom. S nemčinou nepríde do styku, necestuje za kontraktmi do zahraničia, nič sa v spoločnosti neprekladá z nemčiny a naopak, všetko mu dodajú obchodný zástupcovia.Daniari pri kontrole mi to pravdepodobne vyhodia z nákladov jedná sa o dosť vysokú sumu. Je ešte nejaká možnosť ako to správne zaúčtovať aby som sa vyhla zúčtovaniu do nákladov? Za každú radu voprad ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    V priebehu roka zaúčtujete do nákladov 5xx a na konci roka upravíte ZD tak, že ho zvýšite:
    § 17
    Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane
    (2) Výsledok hospodárenia alebo rozdiel medzi príjmami a výdavkami podľa odseku 1 pri zisťovaní základu dane sa

    a) zvýši o sumy, ktoré nemožno podľa tohto zákona zahrnúť do daňových výdavkov alebo ktoré boli do daňových výdavkov zahrnuté v nesprávnej výške,
    b) zvýši o sumy, ktoré nie sú súčasťou výsledku hospodárenia, ale podľa tohto zákona sú zahrnované do základu dane,
    c) zníži o sumy, ktoré sú súčasťou výsledku hospodárenia, ale podľa tohto zákona sa nezahrnú do základu dane

    Ale ešte predtým si pzrite tento link, je tu usmernenie DRSR, kt. tu pricapila Zita 5, aj Andrej rv tu píše, a podľa tohto sa môžete zariadiť:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...azykov%FD+kurz

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    gogina Pozri príspevok
    Mám dilemu ako zaúčtovať, túto operáciu. Konateľ si zaplatil 3-týždňový jazykový kurz nemčiny cez agentúru. Po skončení kurzu dostane certifikát. Spoločnosť sa zaoberá maloobchodom. S nemčinou nepríde do styku, necestuje za kontraktmi do zahraničia, nič sa v spoločnosti neprekladá z nemčiny a naopak, všetko mu dodajú obchodný zástupcovia.Daniari pri kontrole mi to pravdepodobne vyhodia z nákladov jedná sa o dosť vysokú sumu. Je ešte nejaká možnosť ako to správne zaúčtovať aby som sa vyhla zúčtovaniu do nákladov? Za každú radu voprad ďakujem
    Ten konateľ už teraz pravdepodobne vie, aké má možnosti kontraktov v Nemecku, prípadne aké má budúce možnosti využitia nemčiny pri svojej činnosti. Ak to vie preukázať, tak výdavok daňový. Ak to preukázať absolútne nevie, tak výdavok nedaňový. Podľa môjho názoru to viem preukázať takmer vždy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.