Zavrieť

Porady

Zasielanie RL FO po 1.9.2007

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Prišiel Vám už list zo SP, že ak máte viac ako 9 zamestnancov, musíte zasielať RL elektronicky prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU)? Chápete to niekto? Aký elektronický zber údajov? to bude nejaký program na stránke SP, kde to bude treba vypísať?
Usporiadat
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Na stránke SP je stránka, kde sa doteraz museli zasielať mesačné výkazy (už rok) u zamestnávateľov na 9 pracovníkov. Teraz to rozšírili aj na prihlášky a odhlášky zamestnancov.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Budú sa posielať tak ako mesačné výkazy.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Je potrebné sa zaregistrovať na SP a potom posielať aj výkazy aj prihlášky aj odhlášky elektronicky
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Výkazy asi zasielame, ale to robí druhá kolegyňa. Viete mi poslať nejaký link ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

http://www.socpoist.sk/index/index.php
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G


veľmi pekne ďakujem, ale myslela som priamo na stránku, kde je vzor toho EZU
Naposledy upravil M&G : 03.07.07 at 06:16 Dôvod: doplnenie
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

Pravidelne posielame výkazydo SP elektronicky, teda už sme tam zaregistrovaný, máme svoje prihlasovacie heslo....
Je treba v tomto prípade opätovne sa do SP nejakým spôsobom zaregistrovať od 1.9.07 na elektronické zasielanie RLFO??
Alebo budú stačiť doterajšie heslá a už to potom nejakým spôsobom zašlem?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Stačia doterajšie.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Netreba sa zaregistrovať, ani iné heslá ani nič iné nie je potrebné. Ak si pozrieš, tak na tej stránke to všeto je.

https://podatelna.socpoist.sk/Resour...EZU_eRLFO.html
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Predpokladám, že nebude potrebné meniť nič, iba pri zasielaní údajov bude rozlíšené či posielame mesačné výkazy alebo prihlášky, odhlášky.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

endrju Pozri príspevok
Vzor EZU neexistuje. EZU je skratka označujúca Elektronický Zber Údajov.
Prekvapuje ma Tvoje prekvapenie nad EZU, ak máte viac ako 9 zamestnancov. Už niekoľko rokov musíte v takom prípade posielať do Sociálnej poisťovne mesačné výkazy elektronicky.
Apropó, portál pre EZU má adresu https://podatelna.socpoist.sk

Ja do sociálnej poisťovne posielam len prihlášky, odhlášky atď. Výkazy robí kolegyňa s ktorou neprichádzam do kontaktu, takže tak nejak .. Inak veľmi pekne ďakujem
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
mysimis Pozri príspevok
Predpokladám, že nebude potrebné meniť nič, iba pri zasielaní údajov bude rozlíšené či posielame mesačné výkazy alebo prihlášky, odhlášky.
tak ma to napadlo, keď sme sa registrovali na SP, tak bolo povedané, že aj keď posielame výkazy elektronicky, treba vytlačiť a poštou poslať tú prvú stranu výkazu. Platí to ešte?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nie, toto už neplatí.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Už dlho posielam mesačné výkazy elektronicky, ale neviem, akým spôsobom môžem zaslať RL FO. Po otvorení stránky tam mám ponuky: dokument, platiteľ, nastavenia. Ak dám dokument a manuálny vstup, ponúkne mi to len mesačný výkaz. Ak dám prehľad a RLFO, ponúkne mi len mesiac a keďže som ešte žiadny RL elektronicky neposlala, ukáže mi len prázdnu stránku. Akým spôsobom mám ten RL vyplniť?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som to skúšala tiež, ale podľa vyjadrení pracovníčky SP to bude fungovať až od 01.09.2007.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tak isto ako aj mesačný výkaz, v tom prehľade bývajú uvedené RL FO, ktoré boli už zaslané elektronicky.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

RLFO sa dá posielať len z mzdového SW.
V priručke je uvedené:
" 2.1.3 Manuálny vstup
Služba Dokument - Manuálny vstup umožňuje vytvoriť mesačný výkaz manuálnym zadávaním údajov, alebo opravu mesačného výkazu, ktorý sa už v systéme nachádza. Táto služba neumožňuje vytvorenie alebo opravu registračného listu!"
Naposledy upravil bea : 03.07.07 at 08:39
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

bea Pozri príspevok
RLFO sa dá posielať len z mzdového SW.

Ako to myslíš?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Malo by to ísť priamo zo softu ak máš mzdy na počítači. Money S3 to už robi. Mesačne ako posielaš výkaz tak pošleš pri zadaní dátumu odchodu alebo nástupu či prerušenia zamestnanca urobenie RLFO a je tam možnosť hneď zaslať elektronicky na SP. Neni potrebné vypisovať, len trošku upraviť meno kto zostavil a všetko to urobi program.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Aha, už chápem ... ďakujem ... Robí niekto mzdy v Datalocku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať