Zavrieť

Porady

PN v ochrannej lehote

dobry den,
odisla som zo zamestnania teda dala som vypoved k 30.6. 2007. vsetko bolo OK v pondelok 2. jula som sa nahlasila na UP.. ale v piatok 6. jula som nastupila na PN dovod atypicky zapal pluc.. na UP mi povedali ze som v ochrannej lehote a ze mam PN dat svojmu zamestnavatelovi ze on mi ju musi tych 10 dni vyplatit.. a ze sa mi na dobu PN prerusuje vlastne prihlasenie na UP ci co.. ako mam teraz postupovat.. komu mam dat PN /dostala som ju v piatok poobede/ a moj zamestnavatel byvaly je skola a tam uz nikto nebol tak by som im ju chcela poslat v pondelok.. je to spravny postup... co potom ak bude PN trvat dlhsie ako 10 dni..
a tiez by som sa chcela opytat na podporu.. v skole som robila od 28.8.2004 do 30.6. 2007 predtym som bola od 7.1. 2003 na materskej dovolenke a nasledne na rodicovskej dovolenke... mam narok na podporu?
dakujem za odpovede
Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    lienocka235 Pozri príspevok
    dobry den,
    odisla som zo zamestnania teda dala som vypoved k 30.6. 2007. vsetko bolo OK v pondelok 2. jula som sa nahlasila na UP.. ale v piatok 6. jula som nastupila na PN dovod atypicky zapal pluc.. na UP mi povedali ze som v ochrannej lehote a ze mam PN dat svojmu zamestnavatelovi ze on mi ju musi tych 10 dni vyplatit.. a ze sa mi na dobu PN prerusuje vlastne prihlasenie na UP ci co.. ako mam teraz postupovat.. komu mam dat PN /dostala som ju v piatok poobede/ a moj zamestnavatel byvaly je skola a tam uz nikto nebol tak by som im ju chcela poslat v pondelok.. je to spravny postup... co potom ak bude PN trvat dlhsie ako 10 dni..
    a tiez by som sa chcela opytat na podporu.. v skole som robila od 28.8.2004 do 30.6. 2007 predtym som bola od 7.1. 2003 na materskej dovolenke a nasledne na rodicovskej dovolenke... mam narok na podporu?
    dakujem za odpovede
    Lenka
    Treba to odniesť zamestnávateľovi, lebo si v ochrannej dobe - ale celú PN platí SP, ako napísal Andrej - zamestnávateľ to zdôvodní na potvrdení o príjme - uvedie tam skončenie PP 30.6.2007.

    PN v ochrannej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.