Zavrieť

Porady

dobropisovany tovar na ceste

Ahojte Poraďáci !
Prosím o pomoc pri riešení tohoto problému.
Minulý rok prišla zahraničná faktúra na tovar, ktorý nám mali dodať tento rok. Takže sme ju účtovali len na 139/321. Keď by prišiel tovar tento rok, uplatnili by sme až teraz DPH. A tu nastáva ten problém. Dnes som obdržala dobropis k danej faktúre. Ale čo s DPH? Ako to mám zaúčtovať.
Prosím o Vaše rady. Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    zienka Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci !
    Prosím o pomoc pri riešení tohoto problému.
    Minulý rok prišla zahraničná faktúra na tovar, ktorý nám mali dodať tento rok. Takže sme ju účtovali len na 139/321. Keď by prišiel tovar tento rok, uplatnili by sme až teraz DPH. A tu nastáva ten problém. Dnes som obdržala dobropis k danej faktúre. Ale čo s DPH? Ako to mám zaúčtovať.
    Prosím o Vaše rady. Ďakujem veľmi pekne

    Ten tovar ste vôbec nedostali? Ak nie, nedošlo k zdaniteľnému plneniu, takže sa ani neodvádza DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    hm malo info k presne vymedzeniu problematiky...došiel vám ten tovar alebo len čiastočne alebo nedošiel vôbec?
    človiečik Vladimír Ozimý
    no vy ste hlavne nemali nárok na dph na vstupe tak neodvediete ani na výstupe...nedošlo k dodaniu

    zienka je offline (nepripojený) zienka

    zienka
    no veď to je jasné, a netreba to uviesť do niektorého riadku v DP? a ten dobropis mám účtovať tým istým kurzom ako faktúru?

    dobropisovany tovar na ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.