Zavrieť

Porady

Výpis z DP - dotácia

Dobrý deň,

potrebujem poradiť vo veci - jeden môj klient bol z výpisom z DP na soc.poistovni, kde mu pracovníčka povedala, že dotácia sa nedáva do príjmu, ale paätám si, že sa to rozoberalo aj na porade, že sa dáva celá výška dotácie kvôli odvodom a potom sa do ZD dá len časť dotácie, ktorá bola použitá.
Ona povedala, že treba urobiť opravné DP.
Ide vlastne o to, že on mal dosť nízky príjem zo živnosti, teraz sa ešte aj zamestná, teda odvody za neho bude platiť zamestnávateľ. On sa na Soc.poisťovni nezaregistruje ako SZČO, ale ako dobrovolný platca, teda bude platiť nižšie odvody.
Prosím poraďte mi či je ten výpis z DP správne s dotáciou, alebo ako to urobiť.

Vopred ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja som to tam určite zahrnul...je to daňový príjem aj keď až po použití...to jest v podstate to má nulový vplyv na daňový základ to čo ide na výstup ide aj na vstup...inak by ste museli vylúčit aj výdavky z danového základu môj názor...

    a po druhé nechápem prečo podáva výpis z DP ak nesplňa podmienky...a hlási sa ako dobrovoľný platiteľ...

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Dakujem pekne,
    ja tomu tiež nerozumiem, prečo výpis ak ide ako dobrovolne, ale DP určite opravovat nebudem, lebo podla mna to tam má byť.

    Vďaka

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Ak si živnostník uplatnil v DP paušálne výdavky, zahrnul celú dotáciu do príjmov, tzn. že vo výpise z DP na Sociálnu poistovnu uvedie príjmy aj z touto dotáciou a tým mu vzniknú aj dost vysoké odvody od júla 2010?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    magdalenaa Pozri príspevok
    Ak si živnostník uplatnil v DP paušálne výdavky, zahrnul celú dotáciu do príjmov, tzn. že vo výpise z DP na Sociálnu poistovnu uvedie príjmy aj z touto dotáciou a tým mu vzniknú aj dost vysoké odvody od júla 2010?
    dotácia vstupuje do príjmov na posúdenie povinnosti platenia poistného do Sociálnej poisťovne, ak jeho príjmy vrátane dotácie presahujú limit 3834,96 € za rok 2009, tak má povinnosť platiť poistné

    odvody sa vyrátajú zo základu dane z výpisu deleno 2 a deleno počet mesiacov koľko podnikal

    Výpis z DP - dotácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.