Zavrieť

Porady

SZČO

Ahojte. Chcem sa spýtať, keď si chcem ako SZČO vziať notebook na splátky, ktorý mi bude slúžiť na podnikanie. Čo to bude pre mňa znamenať, keď to dám do nákladov, ma to vplyv len na daň? Ďakujem. Som v tomto ešte nová.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pokiaľ obstarávacia cena notebooku je menej ako 30 000,- Sk, tak si ho môžeš dať priamo do nákladov. Ak je však vyššia ako 30 000,- Sk musíš ho odpisovať. Čiže ti do nákladov nepôjde jednorázovo, ale vo forme odpisov.
    Myslím, že na nič iné ako na daň by to nemalo mať vplyv.

    Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

    Marie00
    A čo to pre mňa znamená,že ho dám do nákladov, že pri ročnom zúčtovaní dane sa mi to vráti?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    No ten výdavok sa nevráti, ale poníži príjmy z podnikania, takže zníži v konenčnom daň z príjmov.

    Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

    Marie00
    Ale v tom prípade si už nemôžem uplatňovať 40% paušálne výdavky, ale už musím viesť jednoduché účtovníctvo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Buď budeš uplatnovať skutočné výdavky, alebo paušálne,t.j. jedny, alebo druhé. Pri prvých je povinnosťou viesť účtovníctvo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rozhodujúca na účtovný postup je OC notebooku a to, či si platcom dph, alebo nie. Skús doplniť informácie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.