Zavrieť

Porady

Preplatok dani z príjmu zo závislej činnosti

Ahojte, prosím poraďte mi.

Naša firma minulý rok odvádzal viac dane z príjmov zo závislej činnosti, ako mal. Dane zo mzdy boli dobre vyrátané aj zrazené od zamestnanov len z nejakého dôvodu fimra odvádzala každý mesiac viac. Teraz pri kontrole zistili že máme preplatok. Pani na daňovom úrade mi povedala, že ten preplatok môžem vyrovnať tak, že budúci mesiac odvádzam o toľko menej.
Teraz mám problém to zaúčtovať. Prosím poraďte mi, kam mám ten preplatok zaúčtovať, keďže daňovú povinnosť znížim na účte 342, ale aký účet mám používať na druhú stranu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Ak firma uhradila vyššiu daň ako mala, tak by Ti ten preplatok mal visieť na účte 342. Teraz keď odvedieš menšiu daň, mal by sa Ti účet 342 vyrovnať.

    jandika je offline (nepripojený) jandika

    jandika
    Ano, aj ja to tak myslím. Mám otázku, či to nejak treba aj interne zaúčtovať, že sme tam mali preplatok, alebo to len tak nechám a je to vyrovnané?

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Ak si správne účtovala predpisy aj úhrady dane, tak by si mala mať účet 342 vyrovnaný. Interne nič nepreúčtovávaš. Skontroluj si účet 342.

    krytero je offline (nepripojený) krytero

    krytero
    Ahoj

    neviem či to tu píšem správne ak nie prosím zaradte to kam to patrí ďakujem

    rád by som sa spýtal jednu vec

    klient (s.r.o.) sa nachádza v likvidácii a prišlo mi z daňového úradu, že evidujú preplatok na dani zo závislej činnosti za rok 2006

    A neviem, či môžem ešte žiadať o vrátenie toho preplatku alebo ako postupovať...

    som z toho celkom zmätený tak ak niekto môže poradiť budem vďačný

    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    krytero Pozri príspevok
    Ahoj

    neviem či to tu píšem správne ak nie prosím zaradte to kam to patrí ďakujem

    rád by som sa spýtal jednu vec

    klient (s.r.o.) sa nachádza v likvidácii a prišlo mi z daňového úradu, že evidujú preplatok na dani zo závislej činnosti za rok 2006

    A neviem, či môžem ešte žiadať o vrátenie toho preplatku alebo ako postupovať...

    som z toho celkom zmätený tak ak niekto môže poradiť budem vďačný

    Ďakujem
    AK je preplatok, treba oň požiadať.

    Preplatok dani z príjmu zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.