Zavrieť

Porady

vývoz do 3. krajiny

Prosim o radu.

Vyvážam tovar do 3-tej krajiny /Srbsko/. Peniaze mi slubili poslať 18.7.2007. Preclievať sa bude 20.7.2007. Problém spočíva v tom, že s akým dátum vystavit faktúru, ked platba musí byt podložená dokladom a aj dátum vystavenia faktury by mal byt totozny s datumom preclenia.

Druha možnost je, že vystavim proforma fakturu s datumom vystavenia 18.7.2007, ale nemam istotu, že mi platba nabehne do piatka.
Fakturu by som vystavil 20.7.2007 v tvare: suma faktury
- suma proformy
0,-
Nie som si istý, či colnica akceptuje fakturu v tejto forme.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    neviem, ktoru variantu zvolit:
    1/ vystavit fakturu 18.7.07, aby bola platba /18.7.07/ podlozena nejakym dokladom . Ale tovaru budem preclievat až 20.7.2007. Nebude colnica problem s tym datumom vystavenia?
    2/ vystavit proforma fakturu 18.7.2007 a fakturu 20.7.2007. Faktura bude vyzerat napr:

    1000,- usd suma faktury
    -1000,- usd suma proforma faktury /na zaklade, ktorej partner poslal peniaze/
    0,- fakturovana suma

    Neviem, ci akceptuje colnica takuto fakturu.

    Dufam, ze som to vysvetlil jasnejsie. Dakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    misomiso Pozri príspevok
    A preco by mal byt totozny datum preclenia s datumom vystavenia faktury???
    ja t tiež nechápem veď na colnicu predsa nejde faktúra nie? tu sme vždy posielali rovno zákazníkovi a na colnicu išli prepravné doklady...

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    akože nejde faktura na colnicu. Odkial potom colnica ziska udaje k vystaveniu JCD. K vystaveniu JCD je potrebná faktura za tovar a faktura za prepravu,nie?
    V tomto priprade si odberatel prepravy tovar vlastnym autom, takže na colnicu idem len s fakturou za tovar - aby mi vystavili JCD.

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    misomiso Pozri príspevok
    A preco by mal byt totozny datum preclenia s datumom vystavenia faktury???

    To znamená, že môže byt faktura vystavena 18.7.2007 a preclievat sa bude 20.7.2007?
    človiečik Vladimír Ozimý
    dede2 Pozri príspevok
    akože nejde faktura na colnicu. Odkial potom colnica ziska udaje k vystaveniu JCD. K vystaveniu JCD je potrebná faktura za tovar a faktura za prepravu,nie?
    V tomto priprade si odberatel prepravy tovar vlastnym autom, takže na colnicu idem len s fakturou za tovar - aby mi vystavili JCD.

    no ale k fyzickej preprave to nie je potrebné...

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    Jasné. Otazka je, že ked je na fakture uvedene: datum vystavenia 18.7.2007 a datum dodania 20.7.2007 , nebudu mat s tym problemy pri preclievani v krajine dovozcu /tretej krajine/ ? Ja si mylsim, že nie.

    U nas na colnici s tym problem nemaju.

    Účtovnícky, si myslim je to tiež v poriadku. V JU sa riadim podľa datumu vystavenia.


    Dik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.