Zavrieť

Porady

refakturácia

dobrý deň,
chcela by som poradiť s nasledujúcim problémom,
firma organizovala marketingovú akciu,
má dohodu s firmou, kt. značku propagovala, že im refakturuje dohodnutú časť nákladov spojených s touto akciou,
súčasťou týchto nákladov su nákupy bez dph /od neplátcov/, nákupy s dph, nákup občerstvenia, mzdové náklady,
- je možné vystaviť fa tak, že sčítame všetky náklady bez dph /aj občerstvenie bez dph, mzdy/, vypočítam dohodnutú pomernú časť, na túto napočítam dph a túto sumu vyfakturujem ?
- myslím si správne, že pri nakúpenom občerstvení si neuplatním dph na vstupe ?
vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ninuška Pozri príspevok
    dobrý deň,
    chcela by som poradiť s nasledujúcim problémom,
    firma organizovala marketingovú akciu,
    má dohodu s firmou, kt. značku propagovala, že im refakturuje dohodnutú časť nákladov spojených s touto akciou,
    súčasťou týchto nákladov su nákupy bez dph /od neplátcov/, nákupy s dph, nákup občerstvenia, mzdové náklady,
    - je možné vystaviť fa tak, že sčítame všetky náklady bez dph /aj občerstvenie bez dph, mzdy/, vypočítam dohodnutú pomernú časť, na túto napočítam dph a túto sumu vyfakturujem ? no ja by som to aj pri prefakturácii rozčlenil ale platí všeobecné pravidlo že aj keď prefakturujete od neplatiteľa berie sa to ako by ste sama službu poskytla to jest s dph a rozčlenil by som to preto, lebo ani váš odberateľ nemá predsa právo na uplatnenie dph pri občerstvení atď...
    - myslím si správne, že pri nakúpenom občerstvení si neuplatním dph na vstupe ? ano nemáte nárok na uplatnenie dph
    vopred ďakujem
    odpovede hrubým písmom, trochu ma mrzí že nie je prefakturácia v zákone jasnejšie riešené dá sa vychádzať v podstate z par. 9 ods 4 ale myslím že je to tam špecificky určené na komisionársku zmluvu...

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    ninuška Pozri príspevok
    chcem sa ešte spýtať, a mzdy ako refakturovať, napočítať na ne dph?
    Áno, tie sa v tomto prípade faktúrujú aj s DPH - súvisia s poskytovaním služieb.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    ninuška Pozri príspevok
    dobrý deň,
    chcela by som poradiť s nasledujúcim problémom,
    firma organizovala marketingovú akciu,
    má dohodu s firmou, kt. značku propagovala, že im refakturuje dohodnutú časť nákladov spojených s touto akciou,
    súčasťou týchto nákladov su nákupy bez dph /od neplátcov/, nákupy s dph, nákup občerstvenia, mzdové náklady,
    - je možné vystaviť fa tak, že sčítame všetky náklady bez dph /aj občerstvenie bez dph, mzdy/, vypočítam dohodnutú pomernú časť, na túto napočítam dph a túto sumu vyfakturujem ?
    - myslím si správne, že pri nakúpenom občerstvení si neuplatním dph na vstupe ?
    vopred ďakujem
    V tomto prípade nejde o refakturáciu ale o spolupodielaní sa na marketingovej akcii. Máte fakturovať pomernú časť nákladov, ktoré ste mali počas organizovaní akcie za dohodnutú cenu.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    ninuška Pozri príspevok
    chcem sa ešte spýtať, a mzdy ako refakturovať, napočítať na ne dph?
    Máte dohodu o pridelení zamestnancov?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Refakturovať mzdy.
    Refakturovať občerstvenie.
    Refakturovať ostatné náklady.

    A to je aký názov služby?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Zákon o DPH, § 71 ods. 2):

    (2) Faktúra musí obsahovať

    a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
    b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
    c) poradové číslo faktúry,
    d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
    e) dátum vyhotovenia faktúry,
    f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
    g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
    h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
    i) výšku dane spolu v slovenských korunách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.