Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky.

Idem robiť papiere živnostníkovi, ktorý platil v r.2003 paušálnu daň. Robí čisto stavebné práce (obkLAD STIEN A PODLAHY.). Tento rok mu chcem uplatniť paušálne výdavky(60%). Zaujíma ma, či aj v prípade prechodu z paušálnej dane na paušálne výdavky treba uzavrieť rok 2003 ako pri skončení živnosti. Z roku 2003 mu totiž zostala len jedna pohľadavkova faktúra, ktorá bola uhradená v januári 2004. Tú som zaevidovala ako príjem roka 2004 + uhradené faktúry z roka 2004.
Je to v poriadku, ak chcem uplatniť 60%-né výdavky?

***Viac hláv viac rozumu.***
Naposledy upravil alderonka : 14.02.05 at 15:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja mám obdobný problém. Tiež mám bývalého paušalistu dane a neviem ako ho vysporiadať v roku 2004, keďže ho chcem dať na paušálne výdavky.
    Poradíte????

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    a to sa uctuje inak? aj mne dneska doniesol jeden taky doklady ze ci mu urobim DP, ja som myslela, ze normalne urobim prijmy - vydavky atd... normalny postup, toto som este nerobila

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Asi nás je viac, čo majú tento problém aj mám to isté a neviem čo s tým, asi to nechám v príjmoch roka 2004.Veď to bude zdanené 19 % daňou a ako by som to zdanila za rok 2003, keď platil 2 % z hrubých príjmov, alebo prerobím celý rok na jednoduché účto, aby som zistila koľko % ma platiť z tej jednej pohľadávky, je to nelogické, keď im bola daná možnosť platiť paušál.No, čo poraďáci na to?

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    Prosím Vás,
    naozaj nám neviete nik poradiť, čo s úhradou faktúry z r.2003 v roku 2004 pri paušálnych výdavkoch.
    Pokiaľ viem paušálne daň sa platila vopred. Do konca marca 2003 na rok 2003. V marci 2004 už paušalisti nemali povinnosť podávať DP. Tak ako mám brať príjem vo februári 2004 zo starej faktúry?

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Je to príjem roku 2004. Ako keby bola práca vykonaná v roku 2004.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Mne to tiez tak vychadza ze to je prijem roku 2004, pretoze ked sa na to pozriem tak ze z coho sa platila pausalna dan, predsa z prijmov predchádzajúceho roku( z príjmov nie vynosov predsa), to jest ked mu niekto zaplatil fakturu z roku 2003 v roku 2004 je to prijem roku 2004 a netreba rok 2003 nijak vysporiadavat, pretoze aj v usmerneniach DRSR k pausalnej dani bolo napisane ze v roku 2004 hoci uz neplatila pausalna dan nemusi podavat danove priznanie, pretoze bola za rok 2003 zaplatena.

    urs je offline (nepripojený) urs

    urs
    V časopise Dane a účtovníctvo pre každého (nejaké číslo z roku 2004 mám to doma keď budete chcieť tak to pozrem presne) bolo písané, že výdavky z roku 2003 - napr. telefon zaplatené v roku 2004 neovplyvňujú základ dane a pohľadávky roku 2003 zaplatené v 2004 normálne idú do príjmov na zdanenie. Je tam viac omáčky dokola

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    urs
    V časopise Dane a účtovníctvo pre každého (nejaké číslo z roku 2004 mám to doma keď budete chcieť tak to pozrem presne) bolo písané, že výdavky z roku 2003 - napr. telefon zaplatené v roku 2004 neovplyvňujú základ dane a pohľadávky roku 2003 zaplatené v 2004 normálne idú do príjmov na zdanenie. Je tam viac omáčky dokola
    urs, keby sa dalo nie čo viac určite by boli viacerí povďační

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.